4 X Światowy Dzień Zwierząt / 2020-10-06

5 października uczniowie klas Ia i IIIc obchodzili Światowy Dzień Zwierząt. Idea tego dnia, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzę to istota żywa i ma swoje prawa.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt dzieci rozmawiały o prawach zwierząt. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem opowiadały o swoich pupilach, jak się nimi zajmują, jak się o nie troszczą oraz jak dbają o ich bezpieczeństwo. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne na temat: „Moje ulubione zwierzątko”, zrobiły zdjęcia swojego pupila, wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Puszek Okruszek” oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach oraz grach, których tematem przewodnim były zwierzęta. Główną atrakcją obchodów była projekcja filmu dla dzieci pt. „Zwierzogród”. Chcąc polepszyć los niechcianych zwierząt uczniowie postanowili zorganizować zbiórkę karmy na potrzeby zwierząt ze Schroniska w Częstochowie.

To był naprawdę udany dzień!

Warto pamiętać!

Miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych!

Opiekunami obchodów były mgr Anatolia Benduch i mgr Barbara Szklarzyk.