Logo
Slogan

Z życia szkoły

AKCJA „BEZPIECZNE WAKACJE 2019” / 2019-06-27

AKCJA „BEZPIECZNE WAKACJE 2019”

AKCJA „BEZPIECZNE WAKACJE 2019”

W związku z rozpoczętym okresem letnim rusza akcja „Bezpieczne Wakacje 2019”.
Celem akcji, która potrwa od 20 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. jest:

  • zapewnienie bezpiecznego wypoczynku w miejscowościach turystycznych województwa,
  • zapewnienie bezpiecznego przejazdu dzieci i młodzieży do i z miejsc wypoczynku,
  • zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży pozostającej w miejscu zamieszkania,
  • podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku letniego.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, pod adresem internetowym: www.wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której możecie Państwo uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

Więcej ...

ŻYCZENIA WAKACYJNE / 2019-06-19

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia wakacyjne

                                                                                    DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSTOWIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH I TRZECICH GIMNAZJUM / 2019-06-19

Czerwiec, upalna pogoda i koniec roku szkolnego to upragniony, długo oczekiwany moment przez wszystkich uczniów.

Dla absolwentów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych to chwila szczególna. Opuszczają oni na zawsze mury naszej szkoły. Mają za sobą ostatni w tej szkole egzamin, ostatnią wspólną wycieczkę, pożegnalny bal… Wreszcie 19 czerwca - ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019. Czas podsumowania całorocznej pracy, uroczyste rozdanie świadectw i nagród, ostatnie wspólne chwile i pożegnania, radość i łzy wzruszenia jednocześnie.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 i odejściem ostatnich klas, Gimnazjum im. Andrzeja Kubickiego w Mstowie przechodzi do historii. Warto przypomnieć, że gimnazja zostały utworzone na mocy reformy oświaty w 1999r. a więc równe dwadzieścia lat temu. Obecnie wraz z wejściem w życie kolejnych zmian w prawie oświatowym, wracamy do poprzedniego systemu czyli ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Zakończenie roku szkolnego to czas na podsumowanie pracy i osiągnięć naszych absolwentów w mijającym roku szkolnym. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, za cenzurkę z samymi piątkami i szóstkami nasi absolwenci zostali uhonorowani nagrodami książkowymi.

Nagrody i wyróżnienia wręczyła Pani Dyrektor Beata Miry, Pani Wicedyrektor Monika Jackowska, Pan Wicedyrektor Piotr Ujma i wychowawcy poszczególnych klas. Gratulacje złożył również zaproszeni goście Pan Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz i Pani Wice Wójt Pani Małgorzata Grabowska.

Więcej ...

Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 / 2019-06-19

Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów klas 0 –VII odbyła się w szkole dniu 19 czerwca 2019r. Obecni na niej goście to: Wójt Gminy Mstów p. Tomasz Gęsiarz , Radni Gminy Mstów oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Prowadzącymi byli uczniowie kl. VIIa : Alicja Pałczyńska i Karol Adamusiński. Występy artystyczne, które towarzyszyły tej uroczystości przygotowały nauczycielki muzyki p. Monika Błachowicz i p. Beata Górecka- Grabara oraz p. Teresa Nowakowska – trenerka grupy cheerleaderek. Oprawa plastyczna była dziełem p. Piotra Kosińskiego. Organizacją uroczystości zajmowali się wychowawcy kl. VI p. Gabriela Wysocka- Rozenberg, p. Paweł Orlikowski oraz p. Olga Wiewióra. Autorką scenariusz była p. Mariola Całus. Główną częścią uroczystości było oficjalne uhonorowanie uczniów , którzy wyróżnili się w tym roku szkolnym wysokimi ocenami w nauce, zdobywali wyróżnienia w licznych konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych i wręczenie im świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych i dyplomów. W formie podziękowań i dyplomów uhonorowani zostali również rodzice, którzy szczególnie angażowali się w tym roku szkolnym w życie klasy i szkoły.

Więcej ...

Poloneza czas zacząć… / 2019-06-15

13 czerwca 2019 r. odbył się komers uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum. Punktualnie o godz. 17.00 pojawili się uczniowie oraz ich rodzice, którzy pragnęli zobaczyć swoje pociechy w tej jakże ważnej chwili. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyr. Beaty Miry, po którym rozbrzmiały dźwięki poloneza i uczniowie ruszyli do tańca. Najpierw zaprezentowali się ósmoklasiści, po nich na parkiecie pojawili się gimnazjaliści. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a w oczach rodziców i wychowawców pojawiły się łzy wzruszenia i dumy. Nad całością występu czuwała pani Teresa Nowakowska. Po części oficjalnej wszyscy udali się przed szkołę, gdzie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, po których nastąpił czas szaleństwa i zabawy. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że był to wyjątkowy wieczór, który na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry