„A po szkole…” – cykl wywiadów Samorządu Uczniowskiego / 2018-01-07

W ramach swojej działalności Samorząd Uczniowski podejmuje wiele inicjatyw, jedną z nich są wywiady z uczniami, których zainteresowania i osiągnięcia pozaszkolne są godne podziwu i warte zainteresowania. Pierwszym z uczniów, który przykuł naszą uwagę swoją działalnością pozaszkolną jest Kacper Wojna, uczeń klasy III.

1.Przedstaw się.

Nazywam się Kacper Wojna, mam 15 lat, mieszkam w Krasicach, chodzę do klasy 3c a moją główną pasją jest bieganie.

2.Jak nazywa się twój klub i od kiedy jesteś jego członkiem?

Mój klub nazywa się CKS Budowlani i jestem jego członkiem od 2015 roku od początku wakacji.

3.Co daje Ci motywację?

Motywację daje mi to, że mogę osiągać coraz lepsze wyniki i znajdować się na coraz wyższym szczeblu Polski.

4.Czy masz jakieś zainteresowania oprócz biegania?

Wcześniejszym moim zainteresowaniem był taniec, lecz wolałem zrezygnować z tej pasji, ponieważ uznałem, że bieganiem mogę więcej osiągnąć.

5.Ile czasu poświęcasz na trening i jak często on się odbywa?

Treningi robię codziennie, sam w domu, bądź z trenerem, jeżeli jest taka możliwość, a zajmuje mi on około godziny czasu.

6.Jaki jest twój najlepszy wynik i osiągnięcie?

Moim największym osiągnięciem jest 4 miejsce na mistrzostwach Polski z czasem życiowym 1.27.54.

7.Co przyczyniło się do tego, że zacząłeś uprawiać ten sport?

Myślę, że to, że zostałem poproszony przez głównego trenera klubu o dołączenie i od tego wszystko się zaczęło.

8.Czy twoja pasja wymaga wiele poświęceń?

Sądzę, że nie są to kolosalne poświęcenia, wiadomo, że aby coś osiągnąć należy się zaangażować i ćwiczyć, ale ja to lubię.

9.Jak wygląda twoja dieta? Opowiedz coś o niej.

Póki co, nie skupiam się bardzo na diecie, ale staram się racjonalnie komponować swoje posiłki lecz w najbliższej przyszłości chciałbym wprowadzić dietę wysoko białkową gdyż chciałbym zwiększyć masę mięśniową.

To wszystko. Bardzo dziękujemy, że poświęciłeś nam czas i odpowiedziałeś na nasze pytania.

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.