Bezpieczny uczeń – policjant – przyjaciel w mundurze / 2023-09-25

Dnia 22 września 2023 roku w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się sejmik na temat: „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu” przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod opieką mgr Marzeny Radeckiej i mgr Anatolii Benduch.

Na spotkanie została zaproszona policjantka z Komisariatu Policji w Kłomnicach – sierżant sztabowy Aneta Saternus. Podczas spotkania uczniowie oraz pani Sierżant zapoznali klasy 0-3 z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów oraz przypomnieli o przepisach noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się o zmierzchu i w nocy.

Pani dyrektor Beata Miry apelowała do wszystkich uczniów o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa na terenie szkoły i poza nią.

Po spotkaniu uczniowie klas pierwszych, z wychowawczyniami i Panią Policjantką, udali się na przejście dla pieszych w celu praktycznego zastosowania zasad omówionych podczas szkolnego sejmiku.