„Bijemy rekordy bezpieczeństwa” / 2019-01-08

18.12.2018r. uczniowie z klas 0a, 0b, Ib, IIa, IIIa pod opieką nauczycieli (mgr Ewelina Dąbrowska, mgr Jolanta Bekus, mgr Beata Sieradzka, mgr Anatolia Benduch, mgr Patrycja Ciastko) wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Organizatorem akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Celem akcji jest zwiększenie wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego oraz ustanowienie Rekordu Polski w ilości uczestników biorących udział w akcji. Zadaniem dzieci było pokolorowanie maskotki policyjnej „Sznupka”. Bicie rekordu rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10.00, trwało 4 minuty 59 sekund. Nad poprawnym przebiegiem akcji czuwał niezależny obserwator, Pani Karolina Wygaś, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. Czas został dokładnie zmierzony przez Panią mgr Teresę Nowakowską. Bicie rekordu stworzyło okazję do przypomnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, zachowania się wobec obcych, jak również bezpieczeństwa zabaw na śniegu i lodzie.