BOSKI MASTERCHEF JUNIOR. NIEBIAŃSKA KUCHNIA W ZIEMSKIM WYDANIU / 2019-06-14

Na przestrzeni wieków Biblia były inspiracją dla wielu ludzi w dziedzinie literatury, sztuki, przewodnikiem na drogach życia. Jednak po raz pierwszy w historii naszej szkoły, ta Święta Księga stała się okazją do wejścia w kulinarny świat zapachów i smaków boskiej kuchni.

Uczniowie klasy 5B wraz ze swoim katechetą ks. Piotrem Szydełko CRL oraz wychowawcą klasy Adą Olech, przenieśli się w odległe czasy monarchii Króla Dawida, aby w Jerozolimie odbyć najbardziej prestiżowe rozgrywki kulinarne: I EDYCJI BOSKIEGO MASTERCHEF JUNIOR.

Udali się tam na zaproszenie samego Króla Dawida, który poszukiwał młodych adeptów kulinarnej sztuki do przygotowania wyjątkowej uczty na cześć wprowadzenia do świętego miasta Arki Przymierza. Uczniowie wcielili się w członków izraelskich pokoleń: Rubena, Neftalego, Judy, Beniamina, Efraima i Manassesa, którzy stanęli do kulinarnej rozgrywki drużynowej o miano „Boskiego Masterchefa”.

Dzięki boskiemu wehikułowi czasu, gościem specjalnym programu był Prorok Daniel, znany i ceniony na kartach Biblii dietetyk, którego dieta we współczesnym świecie znana jest pod nazwą „Postu Daniela". Uczestnicy kulinarnego boskiego show wykazali się nie tylko niezwykłym kunsztem kulinarnym w wykonaniu biblijnego pieczywa i sałatek, ale mieli także okazję udać się na jerozolimski bazar, aby poczuć zapach aromatycznych i orientalnych ziół z upraw ziemi obiecanej, spróbować smaku niebiańskiego koziego mleka oraz wypieków: chleba figowego i daktylowego, ślubnych pączków żydowskich z piekarni Brata Beniamina z Jerycha.

Młodzi boscy kucharze stanęli także przed wyzwaniami lingwistycznymi z zakresu szybkiego kursu języka hebrajskiego, aby móc powitać przybyłych gości słowami: shalom! be-teawon!

Nasi boscy kucharzy wykazali się nieziemską inwencją twórczą, którą doceniło boskie jury, w które wcieliła się Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciele. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w niezwykłym świecie doznań kulinarnych. Po powrocie z gościnnej Jerozolimy nosimy w sobie ogromny niedosyt i oczekujemy na dalsze edycje z serii boskiej kuchni masterchef.

Nasz boski program z pewnością nie mógłby odbyć się z takim rozmachem, gdyby nie zaangażowanie i wsparcie rodziców oraz wychowawcy klasy Pani Ady Olech, którzy bardzo obficie wyposażyli naszą spiżarnię. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

ks. Piotr Szydełko CRL