DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - BEZPIECZNE FERIE / 2019-02-04

Dnia 5 lutego w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

Do obchodów przystąpiła również nasza szkoła. W związku z tym 1 lutego 2019r. roku uczniowie klas VIa, VIIb Szkoły Podstawowej pod kierunkiem wychowawców mgr Pawła Orlikowskiego oraz mgr Aleksandry Bekus przygotowali dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej sejmik pt. „Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci. Przyjemność jest następstwem bezpieczeństwa - bezpieczne ferie”.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zagrożeniami występującymi w cyberprzestrzeni, zapobieganie tego rodzaju zagrożeniom, promowanie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznych. W drugiej części sejmiku przedsatwino podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie ferii zimowych.