FEEL-HARMONY - poczuj moc dźwięków!!! / 2020-02-07

W dniu 06.02.2020r. klasy 5d i 6b pod opieką nauczycieli : Moniki Błachowicz, Wioletty Derdy oraz Adriany Olech, wzięły udział w koncercie pt. „Skąd się biorą dźwięki” w Filharmonii Częstochowskiej.

Podczas koncertu uczniowie mieli możliwość wysłuchania utworów wybitnych kompozytorów min. Ludwika van Beethovena czy Ferenca Liszta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Utwory symfoniczne przeplatane były pokazami fizycznymi i eksperymentami.

Jak powstaje dźwięk w poszczególnych grupach instrumentów? Skąd się biorą i jak wyglądają dźwięki? Czy zawsze mają postać fali akustycznej? Jak buduję się instrumenty oraz po co nam pudła rezonansowe? - Odpowiedzi na te pytania udzielił i zaprezentował nam przewodnik po naukowo-muzycznym świecie dr. nauk fizycznych Uniwersytetu Śląskiego - Jerzy Jarosz.

Była to niezwykła lekcja muzyki i fizyki, która pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dorosłych.