Historyczna Częstochowa / 2021-06-09

EMILIA NOWAKOWSKA, NIKOLA MAGDZIARZ oraz ANTONINA WYRZYKOWSKA , uczennice klasy 6 d Szkoły Podstawowej w Mstowie zostały finalistkami w XX Międzypowiatowym Konkursie Historycznym ,,Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego". Organizatorem konkursu są SP 42 i SP 15 w Częstochowie, a patronem zmagań wiedzowych młodych historyków są: Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Archiwum Państwowe, Muzeum Częstochowskie, Starostwo Częstochowskie oraz wójtowie gmin., m. in Mstowa. Dziewczęta przeszły pozytywnie 3 etapy testów i odpowiedzi ustnych. Uczestniczyły w w warsztatach archiwistycznych i muzealnych online.

Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem dydaktycznym uczniów jest nauczyciel historii SP Mstów mgr Wioletta Derda.

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonały: wicedyrektor pani Anika Wasil i wicedyrektor pani Teresa Nowakowska. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.