„Indiański śpiew” - lekcja otwarta / 2019-03-31

Dnia 26.03.2019 r. odbyła się lekcja otwarta w ramach innowacji pedagogicznej „ Warsztaty w grupach świetlicowych do muzyki Leo Rojasa- poznajemy świat wyciszając się”. Zajęcia były kolejnym spotkaniem z cyklu warsztatów. Prowadzone były przez Panią Urszulę Zagrzewską i Panią Helenę Ujmę.

Wszystkie warsztaty w ramach innowacji oparte są na utworach Leo Rojasa. Muzyka tego twórcy inspirowana jest kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Podczas zabawy uczestnicy mieli okazję do zapoznania się ze zwyczajami Indian, wspólnie zatańczyli do utworów „Celeste” oraz „El condor pasa” , a także nauczyli się pieśni indiańskiej.

Głównym założeniem innowacji jest stworzenie okazji do rozładowania napięć, wyciszenie emocji, relaksacja , a także rozwijanie umiejętności współpracy.

Zajęcia były hospitowane przez Panią Dyrektor Beatę Miry, Pana Wicedyrektora Piotra Ujmę oraz opiekunów stażu: Panią Ewę Wójcikiewicz oraz Panią Aleksandrę Bekus. Przedstawicielem rady pedagogicznej była Pani Patrycja Ciastko.