Innowacja Pedagogiczna "Elementy dwujęzyczności" / 2019-03-07

W dniu 4.03.2019r. w klasie VIIb odbyła się pierwsza lekcja geografii w języku angielskim. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Porębińska-Niesmaczny - współautorka programu innowacji.

Temat zajęć: „Poland on the map” ( „Położenie geograficzne Polski” ), został oparty na programie nauczania geografii w klasie siódmej - dział: „Środowisko przyrodnicze Polski,”

W ramach zajęć uczniowie oglądali film w języku angielskim i rozwiązywali ćwiczenia oparte na rozumieniu ze słuchu. Następnie rozwiązywali quiz w języku angielskim, w którym mogli wykazać się swoją wiedzą na temat Polski i rywalizować ze sobą www.quiz.biz/quizz-1154501.html. W ostatnim zadaniu uczniowie zostali podzieleni na grupy i tłumaczyli na język polski informacje zawarte w przewodniku po Polsce „Why Poland.”

Głównym celem zajęć było rozszerzenie zakresu słownictwa oraz kompetencji językowych na lekcjach języka angielskiego z zakresu geografii. Dzięki zajęciom uczeń potrafi podać podstawowe informacje na temat własnego kraju w języku angielskim.

Podczas lekcji zostały wykorzystane techniki audiowizualne oraz technologia informacyjno-komunikacyjna.

Opracowała: mgr M.Porębińska-Niesmaczny