Innowacja pedagogiczna "Elementy dwujęzyczności" / 2018-12-05

W dniu 21.11.2018r. w klasie VIIb odbyła się druga lekcja biologii w języku angielskim. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Porębińska-Niesmaczny - współautorka programu innowacji.

Temat zajęć: „The benefits of eating healthy food and the effects of unhealthy diet” ( Korzyści zdrowego odżywiania się i skutki niezdrowej diety ), został oparty na programie nauczania biologii w klasie siódmej - dział: „Higiena i choroby układu pokarmowego”

W ramach zajęć uczniowie w języku angielskim omawiali piramidę żywieniową, oglądali krótki film, w którym poznali dziesięć najzdrowszych potraw i dziesięć, których spożywanie negatywnie wpływa na organizm człowieka. Następnie grupowali produkty według składników odżywczych jakie zawierają (ćwiczenie interaktywne w aplikacji Learningapps). W ostatnim zadaniu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Grupa pierwsza opracowywała korzyści jakie płyną ze zdrowej diety, a grupa druga skutki niezdrowego odżywiania się (burza mózgów).
Głównym celem zajęć było rozszerzenie słownictwa oraz kompetencji językowych na lekcjach języka angielskiego z zakresu biologii, doskonalenie sprawności językowych oraz kształtowanie świadomego konsumenta, który troszczy się o swoje zdrowie.
Podczas lekcji zostały wykorzystane techniki audiowizualne oraz technologia informacyjno-komunikacyjna.

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.