„Inspiracja twórczością impresjonistów - malarstwo XIX w we Francji”. / 2015-03-28

Młodzi artyści ze szkół gimnazjalnych powiatu częstochowskiego, w ramach konkursu plastycznego pod tym tytułem, malowali pejzaże inspirowane obrazami impresjonistów. Wrażenie – impresja- była wyraźnie  widoczna w przesyconych światłem słonecznym pejzażach – pracach malarskich uczniów naszego gimnazjum.
Jury konkursu ogłosiło wyniki w dniu 24.03.2015r.
Naszą szkołę reprezentowali i wygrali:
Dawid Boral z klasy III A  - zajął I miejsce za obraz „Katedra w Rouen” –
                                                      inspirowany twórczością Claude Monet’a
Piotr Całus z klasy III A – wyróżnienie za obraz „W ogrodzie” – inspirowany
                                                      twórczością Władysława Podkowińskiego
Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 12 im. J. Matejki w Częstochowie. Uczniów naszego gimnazjum przygotowali do udziału w konkursie:
z-ca Dyrektora Zespołu Szkół w Mstowie  mgr Wioletta Derda i mgr Piotr Kosiński.