IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia / 2019-10-05

Dnia 4. 10. 2019 r. piątek - w Szkole Podstawowej w Mstowie obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Inauguracja obchodów tego święta rozpoczęła się w naszej szkole w poniedziałek 30.09.2019r podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Chłopaka.

Od tego dnia wszyscy z dużym zaangażowaniem przypominaliśmy wszystkie techniki szybkiego mnożenia liczb. Pomagały nam w tym ,,ściągi”, które pojawiły się na korytarzach naszej szkoły. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Młodzież i dzieci z naszej szkoły przystąpiły do matematycznej zabawy. Patrole egzaminujące składające się z uczniów naszej szkoły egzaminowały swoich kolegów Każdy uczeń, który odpowiedział poprawnie na wylosowane pytania związane z tabliczką mnożenia, zdobył tytuł Experta Tabliczki Mnożenia.
Chętnych do uzyskania tytułu EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA było wielu. Koordynatorzy całego przedsięwzięcia panie Anna Kloczkowska, Monika Jackowska, Marlena Skibińska czuwały nad rzetelnością prac komisji egzaminacyjnych. Egzaminatorzy jak i ich asystenci mieli okazję wręczyć mnóstwo imiennych certyfikatów – GRATULUJEMY.