Jasełka 2022 „ A nadzieja znów wstąpi w nas” / 2022-12-21

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku z tej okazji

16 grudnia 2022 roku odbyło się Spotkanie Opłatkowe - Jasełka „ A nadzieja znów wstąpi w nas”, organizowane przez Szkołę Podstawową w Mstowie.

Swą obecnością uroczystość zaszczycili: Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Wniebowzięcia NMP w Mstowie ks. Dawid Köver CRL, Inspektor ds. oświaty Ewa Osuchowska, radni, dyrektorzy szkół, mieszkańcy Mstowa i okolic.

Podczas widowiska można było zobaczyć na scenie anioły, pasterzy i Heroda. Zgodnie z tradycją do Dzieciątka przybyli Trzej Królowie. Po raz kolejny wszyscy wspólnie przeżywali historię narodzenia Zbawiciela, który przyniósł światu miłość i pokój. Biblijne sceny przeplatane były pięknym śpiewem chóru szkolnego, solistów i wyjątkowymi tańcami uczniów. Zarówno najmłodsi aktorzy, jak i ci starsi z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odgrywali swoje role.

W ten magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili wspaniali aktorzy:

Maryja i Józef: Kaja Dobosz, Piotr Wyrazik

Mieszkańcy : Felicja Rak, Aleksandra Derda, Marysia Choryłek, Miłosz Swołek, Antosia Kluźniak, Patrycja Czech, Anna Kościańska, Iga Banasiak, Lena Banasiak

Anioły: Julia Radecka, Zuzanna Olech, Maja Olczyk- Wróbel, Izabela Bzdon, Amelia Bajor

Pasterze: Adam Bigosiński, Olaf Oberski, Filip Kopel, Oliwier Podsiedlik

Renifer: Blanka Choryłek

Herod: Igor Wawrzyniak

Szatan: Krystian Kempa

Trzej Królowie: Dawid Banasiak, Karol Błachowicz, Dawid Szerszeń

Mędrzec: Igor Żak

Świta Heroda: Kacper Walaszczyk, Adam Kościański

Układy taneczne uczniowie klas: 0a, 0b, Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb, VIa

Pomoc w obsłudze sprzętu nagłaśniającego– Bartosz Walkowiak, Karol Błachowicz, Dawid Szerszeń

Pomoc techniczna– Zosia Malec, Roksana Bednarek

Pani Dyrektor złożyła Wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Podziękowała nauczycielom, uczniom i osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia jasełkowego.

Scenariusz i reżyseria: Justyna Nowak, Adriana Olech

Pomoc przy organizacji: Małgorzata Bury, Anna Kluźniak, Paweł Orlikowski

Przygotowanie oprawy muzycznej, solistów i chóru szkolnego: Monika Błachowicz

Pomoc przy nagłośnieniu - Paweł Derda, dyr. GOK- u w Mstowie - Krzysztof Drynda

Przygotowanie scenografii: Patrycja Ciastko, Ewelina Dąbrowska, Małgorzata Jeziorek,

Ewa Kowalik – Zagórska, Paulina Cielas, Katarzyna Knysak, Teresa Nowakowska, Paweł Derda

Przygotowanie tańców: Magdalena Zgardzińska, Anatolia Benduch, Marzena Radecka,

Barbara Szklarzyk, Agnieszka Kowalczyk, Beata Sieradzka, Ewelina Dąbrowska, Paulina Cielas, Patrycja Ciastko

Zdjęcia – Adriana Olech

Obsługa kamery – Aneta Pałczyńska

Bożonarodzeniowy stół wyposażyli:

Państwo Anna i Janusz Knysakowie, Malwina i Marcin Kempowie

Podziękowania dla Arkadiusza Strojca, Magdaleny i Łukasza Herężych, Tomasza Wyrzykowskiego

za pomoc w organizacji przedstawienia Jasełkowego.

Oświetleniem zajęła się firma LTC Technika – Pan Michał Biś.

Spotkanie upłynęło w ciepłej atmosferze wzajemnej życzliwości i przypomniało, że Wigilia to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim czas spędzony z bliskimi sobie ludźmi.