Jestem bezpieczny. / 2022-09-22

14 września 2022r. odbył się sejmik dla klas młodszych na temat „Bezpieczeństwo na drodze” przygotowany przez uczniów klasy Ia i Ib pod opieką mgr Beaty Sieradzkiej i mgr Eweliny Dąbrowskiej. W spotkaniu uczestniczyli policjant z Komisariatu Policji w Kłomnicach pan Paweł Kuban , dyrektor szkoły mgr Beata Miry oraz wychowawcy klas 0-3. Podczas sejmiku dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki związane z zasadami bezpieczeństwa.

Na koniec sejmiku głos zabrał Pan Policjant Paweł Kuban, który omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócił uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza o zmroku oraz przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, poprawnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Zdobyta wiedza teoretyczna dotycząca bezpieczeństwa na drodze na pewno znajdzie zastosowanie w praktyce.