Koncert życzeń dla Babci i Dziadka! / 2020-02-24

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najpiękniejszych dni w roku, w którym babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości od swoich wnucząt.

14 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Mstowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z Walentynkami - świętem wszystkich zakochanych. Zaproszeni gościelicznie przybyli w szkolne mury, gdzie od samego ranka wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Tym razem goście zostali zaproszeni do szkolnej kawiarni na Koncert Życzeń przygotowany specjalnie dla Babć i Dziadków.

Zaproszonych gości powitała Dyrekcja Szkoły, składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim przybyłym. Hala sportowa zamieniła się w szkolną kawiarnię.Mali artyści z przejęciem i wielki zaangażowaniem przedstawili piękny program artystyczny oraz zaprezentowali swoje umiejętności taneczno – muzyczne. Goście z ogromnym wzruszeniem wsłuchiwali się w czułe słowa kierowane pod ich adresem.Jak przystało na profesjonalny koncert życzeń spektakl prowadzili konferansjerzy,którzy kierowali do kochanych babć i dziadków najszczersze życzenia oraz zapowiadali kolejnych wykonawców.

Widowisko w wykonaniuuczniów z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, sprawiło wiele radości najukochańszym gościom. Nie zabrakło tańców i piosenek znanych i lubianych, jak również pięknych strojów.Tańce zaprezentowali: górale i góralki, dżentelmeni, pszczółki i biedronki, bałwanki i śnieżynki, babuszki, królowie, aniołki i rycerze. Nie mogło zabraknąć tanga, ani rock and rolla. Wszyscy goście byli bardzo wzruszeni, natomiast dzieci oraz ich opiekunowie cieszyli się, że mogą w takuroczysty sposób wyrazić wielką miłość i ogromny szacunek dla Babć i Dziadków. Spotkanie było wyjątkowe, pełne radości, szczęścia i łez wzruszenia, dla zaproszonych zaś dumy z talentu swoich wnucząt!

Harcerze 23Mstowskiej Drużyny Harcerskiej AMONIT wraz z drużynową przygotowali dla wszystkich Babć i Dziadków specjalne laurki, które wręczyli podczas uroczystości.

Po wysłuchaniu Koncertu Życzeń w szkolnej kawiarni zaproszeni goście udali się do klas swoich pociech, oraz do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek, przygotowany specjalnie na tę ważną okoliczność.

Koncert życzeń dla Babć i Dziadków prowadziły: Alicja Pałczyńska i Julia Sieradzka

W rolę Babci i Dziadka oraz wnuczki wcielili się:

Babcia – Aleksandra Kasztelan; dziadek – Olaf Strączyński; wnuczka – Antonina Heręży

Kelner „Szkolnej kawiarni” – Filip Kopel

SOLIŚCI:

Pani mgr Urszula Zagrzewska, absolwentki: Nikola Rubik, Pola Błachowicz, uczennice: Sandra Bednarczyk, Lena Kurkowska, Nadia Pawlik, Laura Matyś, Maria Tyras, Gabriela Kania, Michalina Juchnik, Emilia Lichosik, Laura Pałczyńska, Nadia Mazurek, Zuzanna Olech, Natalia Maciejczyk, Felicja Rak, Kaja Dobosz

WYKONAWCY: Uczniowie klas 0-3 przygotowani przez nauczycieli:

mgr Beata Wosik –kl. 0

mgr Aneta Pałczyńska – kl. 1a

mgr Patrycja Ciastko – kl. 1b

mgr Ewelina Dąbrowska – kl. 1c

mgr Agnieszka Kowalczyk – kl. 2a