Młodzi wielbiciele teatru z wizytą w Warszawie / 2019-03-21

Młodzież z gimnazjum i klas 8 Szkoły Podstawowej w Mstowie po raz kolejny uczestniczyła w wycieczce wielbicieli teatru i kultury. Tym razem obejrzała spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo, który zachwycił młodych widzów efektami 3D oraz pięknymi utworami i tańcem. Sztuka miła również charakter dydaktyczny, odwoływała się do współczesnych tematów cyberświata. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Stanowiło to znakomite powtórzenie historii Polski, również dzięki paniom przewodniczkom, które w niezwykle ciekawy sposób wprowadziły słuchaczy w czas panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacer po Starym Rynku, wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, aż do kościoła Świętego Krzyża, gdzie spoczywają serca Fryderyka Chopina i Władysława Stanisława Reymonta, zakończył wizytę w stolicy. Organizatorami i opiekunami były nauczycielki SP Mstów: Magdalena Marszałek, Justyna Klimczak, Monika Błachowicz oraz Aneta Pałczyńska i Adriana Olech.

Magdalena Marszałek

Zdjęcia: Justyna Klimczak, Adriana Olech