NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII / 2022-11-13

„ Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.”
                                - Jan Zamoyski

Listopad to miesiąc, gdy szczególnie mocno podkreślamy pamięć o tych, którzy odeszli. Jest, ku temu sposobność, zarówno z okazji święta zmarłych, jak również z okazji rocznicy święta odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klasy 5a wraz wychowawczynią panią Anetą Pałczyńską oraz nauczycielem historii panem Piotrem Całusińskim odbyli niecodzienną lekcję historii a zarazem patriotyzmu, w innych niż zwykle okolicznościach. Odwiedzili cmentarz w Mstowie, składając hołd poległym w obronie ojczyzny, zapalili znicze i złożyli kwiaty. Poznali krótką historię Mstowa z okresu II wojny światowej oraz czasów powojennych. Zobaczyli zabytkowe grobowce dawnych właścicieli folwarku w Mstowie,  Kłobukowicach i Skrzydlowie, jak również groby znanych i zapisanych w historii naszej miejscowości mieszkańców. Była to jedna z cyklu lekcji historyczno-wychowawczych, w którym biorą udział uczniowie klasy 5a.