Parafialny konkurs plastyczny – „ Różańcowa Pani Nieba Ziemi” / 2018-11-01

Październik to miesiąc, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej.

Św. Jan Paweł II wyznał kiedyś: „Różaniec to moja najpiękniejsza modlitwa! Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam was do jej odmawiania”.

Na lekcjach religii najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznawali modlitwę różańcową oraz budowę różańca. Natomiast starsi uczniowie mieli okazję powtórzyć poznane tajemnice różańcowe – wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki, Maryi.

Przez cały październik uczniowie wraz z katechetami – ks. Piotrem Szydełko, p. Edytą Skrońską i p. Małgorzatą Bury – odmawiali na katechezie różaniec, a w kościele parafialnym brali udział w nabożeństwach różańcowych.

Również w październiku do uczniów klas I – V SP skierowany był konkurs plastyczny na najładniejszy różaniec, którego celem było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz pobudzenie pomysłowości i wyobraźni dzieci. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie różańca z dowolnych materiałów. Były więc różańce z cukierków, żelków, płatków śniadaniowych, ziarenek kawy, śrubek, makaronów, nakrętek, kawałków drewna, szyszek, masy solnej, guzików, pomponów i oczywiście kasztanów, żołędzi i jarzębiny. Pomysłowość uczestników konkursu przeszła najśmielsze oczekiwania jury.

Wszystkie prace stanowiły wystawę w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Mstowie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, ich rodziców i znajomych.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 31 października 2018r. po ostatnim nabożeństwie różańcowym w kościele.

Nagrody otrzymali:

Kwiatkowski Mikołaj – kl. I a SP Mstów

Całus Kacper – kl. I SP Kuchary

Kowalczyk Julia – kl. II b SP Mstów

Choryłek Maria – kl. II b SP Mstów

Hibner Zuzanna – kl. III SP Kuchary

Winiarek Magdalena – kl. III SP Kuchary

Gajda Iga – kl. III a SP Mstów

Cierpiałowska Oliwia – kl. V a SP Mstów

Soliński Kacper – kl. V c SP Mstów

Derda Maciej – kl. V ZSP Jaskrów

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek. Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.