Pasowanie pierwszoklasistów / 2020-10-15

Dnia 14 października 2020 r. do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Mstowie zostali oficjalnie przyjęci wychowankowie klasy I a i I b. Uroczystość rozpoczął program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie klas panią Anatolię Benduch i panią Marzenę Radecką, w czasie, którego z ogromnym zaangażowaniem dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne . Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Przed sztandarem szkoły- obiecywały uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły oraz być dobrymi Polakami. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Anikę Wasil. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin. Na zakończenie zostały obdarowane rożkami wypełnionymi prezentami. Cała impreza wypadła wspaniale. Na długo zostanie w pamięci dzieci.

Życzymy naszym najmłodszym uczniom samych sukcesów w szkole!