Projekt eTwinnig z języka angielskiego p.Anny Kluźniak i klasy IIIb / 2021-02-08

Let's imagine and draw the butterfly Aris!” jest unijnym projektem programu eTwinning, który nauczycielka języka angielskiego, p. Anna Kluźniak, stworzyła wraz ze szkołą z Rumunii. W projekcie bierze udział klasa III b. Do projektu dołączyły również szkoły z Belgii, Estonii, Litwy, Malty, Portugalii, Rumunii i Turcji. Dzieci zostały poproszone o wyobrażenie sobie i stworzenie pięknego motyla o imieniu Aris, który kocha szkołę i chce się dowiedzieć wielu rzeczy o wszystkim, co go otacza. Uczniowie z różnych krajów będą dzielić się różnymi poglądami na temat ożywiania motyla przy użyciu różnych technik. Będą rozwijać swoją wyobraźnię, współpracować, kształtować pozytywne postawy wobec nauki, jak również czerpać radość z dzielenia się swoją pracą z dziećmi z innych krajów. Ważnym aspektem projektu jest doskonalenie umiejętności językowych uczniów.

Przewidziana jest wideokonferencja szkół, tak aby dzieci mogły się poznać i zamienić ze sobą kilka zdań.

1. wymienić pozytywne nawyki uczniów w nauce;

2. wymienić poglądy na temat tego, jak mógłby wyglądać motyl Aris;

3. współpracować z innymi w celu ustalenia ewentualnych przygód motyla Arisa w przestrzeni szkolnej.

PROCES ROBOCZY

1. Omówienie treści historii motyla Arisa, która zostanie zamieszczona na stronie projektu.
2. Rysowanie lub tworzenie kolaży głównego bohatera opowieści (motyla Arisa).
3. Zorganizowanie dyskusji lub napisanie krótkiego tekstu o możliwych przygodach Arisa w przestrzeni szkolnej.

OCZEKIWANE REZULTATY
Kilka materiałów stworzonych i opracowanych w ramach projektu zostanie opublikowanych w Twin Space.

pdf iris213.pdf