Rodzinne Spotkanie Opłatkowe / 2017-12-20

Boże Narodzenie to czas wielkiego oczekiwania, a następnie radości, ponieważ narodził się Ten, który zbawił wszystkich ludzi od grzechu i śmierci. Przeżywamy przyjście na świat Boga, który spełnił oczekiwania, tęsknoty i nadzieje całej ludzkości. Tradycji stało się zadość, bo już po raz piąty w Szkole Podstawowej w Mstowie 15 grudnia 2017 roku odbyło się Rodzinne Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców gminy Mstów, organizowane przez Szkołę Podstawową, Parafię pw. Najświętszej Maryi Panny, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie.

Swą obecnością uroczystość zaszczycili znamienici goście: dostojnicy kościoła z JE Arcybiskupem Wacławem Depo, przedstawiciele instytucji lokalnych z terenu gminy oraz oczywiście bardzo licznie przybyli mieszkańcy Mstowa i okolic. Życzenia (drogą multimedialną) złożyła również poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.

W świąteczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło zebranych przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Mstowie,  które kolejny raz pozwoliło przeżyć wszystkim zebranym narodziny Pana. Widowisko ukazało odwieczne prawdy nurtujące człowieka, ludzi szukających Boga, zwycięstwo dobra nad złem, zaskoczyło wesołością, barwnością i dynamiką, gdy anioły przekazały Radosną Nowinę pasterzom. Pałac Heroda był miejscem, gdzie zło próbowało triumfować. Szukający znaku Trzej Królowie, nieświadomi podłości Heroda, przybywają do jego siedziby. Wszystkie biblijne sceny przeplatane były porywającym śpiewem chóru szkolnego i zespołu wokalnego oraz niebanalnymi tańcami uczniów. Kolejny raz nasi najmłodsi uczniowie z klas O-III oczarowali całą publiczność.

Wspaniała dekoracja, stroje (przygotowane m.in. przez rodziców), oświetlenie dopełniły i nadały blasku przedstawieniu, tworząc zamkniętą całość. Po Jasełkach zaproszeni goście udali się na tradycyjną wigilijną kolację. Życzenia i miłe rozmowy zakończyły ten ciepły, grudniowy dzień, w którym gasną wszystkie spory, w którym radość wita wszystkich,  który każdy zna od kołyski.

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie, rodzicom i sponsorom. Szczególne podziękowania Dyrekcja składa nauczycielom Szkoły Podstawowej w Mstowie za pomoc w przygotowaniu Rodzinnego Spotkania Opłatkowego.

W Jasełkach wystąpili:

Maryja i Józef: Estera Wójcikiewicz, Bartosz Michalik

Mieszkańcy miasteczka:Alicja Gaudy, Emilia Kaim, Wiktoria Kubik, Kacper Kowalczyk, Damian Borowicz, Zuzanna Tyras, Krzysztof Całusiński, Julia Wojna, Michał Pruban,

Oliwia Lojtek, Róża Michalak, Julia Banaś, Klaudiusz Radecki

Sprzedawca: Zuzanna Rospondek

Chłopiec: Adam Knysak

Anioły: Alicja Pałczyńska, Wiktoria Bogdalska, Kinga Kowalczyk, Amelia Cierpiałowska, Maciej Świącik, Michał Wójcik, Rafał Trzaskacz

Uczeń 1: Paulina Kapral

Narrator: Oskar Niemczyk

Pasterze: Błażej Kasztelan, Maciej Zawada, Robert Winiarek

Herod: Bartosz Dawid

Szatan: Cezary Bekus

Trzej Królowie: Michał Bekus, Tomasz Dąbrowski, Sergiusz Kołek

Mędrzec: Miłosz Leśniak

Świta Heroda: Jędrzej Krzemiński, Mateusz Gajda, Stanisław Trąbski, Patryk Urbańczyk

Wokaliści:Pola Błachowicz, Nikola Rubik, Anita Stępień, Adam Gołkowski, Adrianna Staniec, Jakub Zgardziński

Chór SP i Gimnazjum

Uczniowie i nauczyciele grający w zespole: Agata Bulska, Bartosz Dawid, Amelia Sularz, Adrianna Sieradzka, Karolina Tyras

Uczennice biorące udział w grupach tanecznych: Maja Olech, Pola Błachowicz, Wiktoria Derda, Natalia Pudło, Julia Tomzik, Julia Jaksender, Nikola Krowicka, Kinga Walencka, Julia Kowalczyk, Laura Wychowaniec, Aleksandra Staniec, Aleksandra Zgrzebna,

Adrianna Sieradzka, Martyna Knyska, Julia Dąbrowska, Kornelia Sojda, Wiktoria Ceglarz, Weronika Derda, Julianna Gajda, Amelia Kamrowska, Julia Franciszkiewicz,

Wiktoria Bogdalska, Sandra Lampa, Estera Wójcikiewicz, Amelia Cierpiałowska, Zuzanna Tyras, Julia Krzystanek, Julia Liberda, Natalia Majka, Natalia Gradzik, Natalia Sławenta

Taniec: Uczniowie klas 0a, 0b, 1a, 1b, 2a, 3a, 3b, 3c, IVa

Pomoc w obsłudze sprzętu nagłaśniającego–Bartosz Dawid, MaciejŚwiącik, Rafał Trzaskacz

Charakteryzacja- Magdalena Kaczmarowicz

Scenariusz i reżyseria: Justyna Nowak, Mariola Całus, Mariola Kulińska

Przygotowanie oprawy muzycznej, solistów i chóru szkolnego: Monika Błachowicz

Przygotowanie gitarzystów- instruktor GOK-u- Rafał Mazurczak

Przygotowanie scenografii: Piotr Kosiński, Ewa Kowalik-Zagórska,Artur Śpiewak

Obsługa techniczna sprzętu nagłaśniającego – Karolina Tyras, Tomasz Derda, Paweł Derda

Pomoc przy organizacji: Beata Jura, Małgorzata Knysak, Katarzyna Błachowicz, Iwona Sowa, Piotr Całusiński

Przygotowanie tańców: Adrianna Olech, Teresa Nowakowska, Magdalena Zgardzińska

Przygotowanie występów klas młodszych: Anatolia Benduch, Marzena Radecka, Barbara Szklarzyk, Agnieszka Kowalczyk, Beata Sieradzka, Patrycja Ciastko, Jolanta Bekus, Ewelina Dąbrowska

Obsługa kamery –Rafał Dawid

Ekspozycję bożonarodzeniowej chaty wyposażyli:

-pieczywo- Anna i Janusz Knysakowie, Malwina i Marcin Kempowie

-ozdoby szydełkowe – Anna Lojtek

Oświetleniem zajęła się firma Technika Estradowa Adam Sobala.

Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło. I święta. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest by żyć dla powrotu, a nadzieja znów wstąpi w nas…

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.