Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 / 2022-09-07

W dniu 1 września 2022 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Pani dyrektor mgr Beata Miry powitała uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości, w tym panią wizytator Urszulę Michalak, panią wice-wójt Małgorzatę Grabowską, pana przewodniczącego Komisji Oświaty radnego Patryka Woźnicę, panią radną powiatową Urszulę Całusińską, sołtysa Mstowa pana Eugeniusza Cierpiałowskiego, radnych gminy Mstów oraz przybyłych rodziców. Pani dyrektor przedstawiła nową panią wicedyrektor mgr Katarzynę Błachowicz.

Zebrani w hali sportowej uroczyście odśpiewali hymn narodowy oraz uczcili minutą ciszy pamięć bohaterów II wojny światowej. Uczniowie klas pierwszych i czwartych zaprezentowali zebranym krótki montaż słowno-muzyczny, wesoło żegnając wakacje.

W tym dniu nie zapomniano o najmłodszych członkach szkolnej społeczności, dla których pierwszy dzień w szkole był wielkim przeżyciem. Pierwszoklasiści złożyli przysięgę uczniowską, obiecali uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły oraz być dobrymi Polakami. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia, dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią dyrektor Beatę Miry. Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani rożkami wypełnionymi prezentami.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przygotowały : mgr Anna Kluźniak, mgr Teresa Nowakowska, mgr Adriana Olech, mgr Beata Sieradzka, mgr Ewelina Dąbrowska.

Oprawę muzyczną oraz występ wokalistek przygotowała mgr Monika Błachowicz, natomiast wystrój plastyczny wykonał mgr Piotr Kosiński.

Opiekunem pocztu sztandarowego szkoły był mgr Piotr Całusiński.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.