SUKCES MŁODEJ PASJONATKI HISTORII / 2019-06-13

W dniu 29 maja 2019r. sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mstowie wzieło udział w drugim etapie VII edycji konkursu historycznego "Romuald Traugutt i jego epoka". Był to konkurs o randze powiatowej poświęconą przywódcy Powstania Styczniowego, który co roku organizuje II Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie, noszące imię tego właśnie bohatera.

Rywalizacja podzielona jest na dwa etapy. Do drugiego etapu zakwalifikował się komplet uczestników naszej szkoły. W ostatecznym podsumowaniu wyników konkursu III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Julia Kaleta otrzymując dyplom i nagrodę.

Pozostali uczestnicy naszej szkoły zajęli miejsca od V do IX byli to: Kinga Nowakowska, Klaudia Jakubczak, Patrycja Szumlińska, Piotr Derda, Damian Liberda.

Opiekunem uczniów był nauczyciel historii – Piotr Całusińki.