Światowy Dzień Zwierząt / 2021-10-06

Światowy Dzień Zwierząt

4.10 Mały Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Światowego Dnia Zwierząt. Głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzę to istota i ma swoje prawa.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt uczniowie z klas I-III założyli ciekawe kostiumy i maski zwierząt. Uczniowie wykonali też piękne prace plastyczne na temat „Ja i mój pupil”, słuchali piosenek pt. „Kundel bury”, „Puszek okruszek”. Rozwiązywali zagadki i rebusy, czytali wiersze, przeglądali albumy, których tematem przewodnim były zwierzęta.

Październik jest „Miesiącem Dobroci Dla Zwierząt”. Chcąc polepszyć los niechcianych zwierząt Mały Samorząd Uczniowski zorganizował w klasach I-III zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów z terenu gminy oraz dla zwierząt ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Udało nam się zorganizować około 60 kilogramów karmy.

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję charytatywną serdecznie dziękujemy za wrażliwość i okazanie serca!

Opiekunowie

mgr Urszula Derda