Logo
Slogan

Tymczasem nad pięknym modrym Dunajem….. / 2019-04-29

24 kwietnia uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Mstowie wraz z wychowawcami i opiekunami: Aleksandrą Bekus, Justyną Nowak, Magdaleną Zgardzińską, Ewą Wójcikiewicz i Małgorzatą Porebińską-Niesmaczny wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Wiednia.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od wjazdu na górę Kahlenberg, miejsca odsieczy wiedeńskiej. Następnego dnia kontynuowaliśmy swoją przygodę i realizując kolejne punkty programu zwiedzieliśmy dzielnicę Hundertwassera, spacerowaliśmy po zaułkach Wiednia, nie omijając Katedry św. Szczepana, objazd miasta ulicą Ring z najważniejszymi zabytkami stolicy Austrii oraz podziwianie Pałacu Belvedere oraz Pałacu Schönbrunn, jednego z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie uzupełnił wiedzę odnośnie tego uroczego miasta.

 

Nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę w Parku Rozrywki: tak zwanym Praterze.

Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się do Brna, stolicy Moraw. W sprzyjającej aurze pogodowej spacerowaliśmy po zabytkowej starówce, otoczonej renesansowymi i barokowymi kamienicami, odwiedziliśmy stary ratusz z Brneńskim Kołem, gotycką katedrę św. Piotra i Pawła. Następnie udaliśmy się na wzgórze, gdzie znajduje się twierdza Spilberk z końca XVII w., należącej niegdyś do najcięższych więzień monarchii Habsburgów.

26 kwietnia w godzinach wieczornych pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Mstowa.

 

 

 

Galeria zdjęćwstecz

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry