VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia / 2018-09-30

Dnia 28 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mstowie obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Wydarzeniem otwierającym VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia była konkurencja przygotowana dla przedstawicieli klas, a dokładniej chłopców, przeprowadzona podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Chłopaka.

Młodzież i dzieci z naszej szkoły przystąpiły podczas dużej przerwy do matematycznej zabawy. Zostały zorganizowane punkty egzaminujące.

Opiekunowie całego przedsięwzięcia, czyli nauczyciele matematyki, czuwali nad rzetelnością prac komisji egzaminacyjnych, w skład których wchodzili uczniowie klasy III A, III D gimnazjum oraz klasy VIII b. Każdy uczeń, który odpowiedział poprawnie na wylosowane pytania związane z tabliczką mnożenia, zdobył tytuł Experta Tabliczki Mnożenia.

Chętnych do uzyskania tytułu EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA było wielu. Z tego faktu, zespół matematyków, który był inicjatorem całej akcji na terenie naszej szkoły , jest bardzo dumny. Egzaminatorzy jak i ich asystenci mieli okazję wręczyć mnóstwo imiennych certyfikatów – GRATULUJEMY.