Wideo konferencja klasy 4a / 2023-02-02

Wideo konferencja klasy 4a ze szkołą St Thomas More College Marsaskala St Anne Primary School na Malcie.

10 stycznia 2023r. odbyła się wideo konferencja klasy 4a ze szkołą St Thomas More College Marsaskala St Anne Primary School na Malcie. Projekt ten odbywał się w ramach międzynarodowego programu eTwinning. Koordynatorką po stronie polskiej była pani mgr Anna Kluźniak, natomiast po stronie maltańskiej pani Tiana Attard.

Wymieniali się wiadomościami dotyczącymi Świąt Bożego Narodzenia w obydwu krajach. Przedstawialiśmy podobieństwa i różnice w ich obchodzeniu. Uczniowie przygotowali się wcześniej do rozmowy: wymieniliśmy się pytaniami, na które odpowiedzieliśmy, a potem przetłumaczyliśmy na język angielski. Dzieci przyniosły wykonane prace plastyczne, zdjęcia i plakaty świąteczne. Nasi znajomi z gorącej Malty zaśpiewali nam kolędę w języku maltańskim. W trakcie wideo konferencji obecna była pani dyrektor mgr Beata Miry oraz pani wice dyrektor mgr Katarzyna Błachowicz.