Wielki sukces młodej Artystki / 2020-11-09

„Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty” – pod takim hasłem odbyła się V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać portret postaci z dowolnej baśni lub legendy. Wirtualne zwiedzanie nagrodzonych prac jest dostępne na Facebook Szkoły www.niedzwiada.pl . W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski, a nadesłano 4300 prac. Wśród nagrodzonych baśniowych postaci znalazł się portret „Królowej Śniegu” namalowany przez Zosię Kubik z klasy Ia. Zosia w Ogólnopolskim Konkursie zdobyła zaszczytne II miejsce. Młodej artystce wybitnego osiągnięcia pogratulowały i życzyły dalszych sukcesów Dyrektor Szkoły pani Anika Wasil i wychowawczyni pani Anatolia Benduch.