Wspomnienia karnawałowe… Mstowskie spotkanie z balladą i kolędą / 2023-03-09

Karnawał już za nami i warto przypomnieć, co było w nim piękne, dobre i radosne.

Po czasie pandemii i zamknięcia w domach idea spotkania wszystkich mieszkańców na wspólnym kolędowaniu i przeżywaniu niezwykłych emocji związanych z widowiskiem „ Bajki z górnej półki” nabrała szczególnego znaczenia, co podkreśliła Pani Dyrektor Beata Miry, witając wszystkich przybyłych.

Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na wspaniałe występy taneczne uczniów klas młodszych i barwną bajkę przygotowaną z wielkim zaangażowaniem przez rodziców oraz nauczycieli. Były chwile wzruszenia i przede wszystkim radości, tak potrzebnej w obecnej rzeczywistości.

Rada Rodziców przygotowała również kawiarenkę, gdzie każdy mógł porozmawiać przy kawie i cieście.

Wydarzenie to dało również możliwość zbiórki pieniędzy dla Oliviera Dłubały ucznia IX Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida chorującego na nowotwór złośliwy. Rodzice Oliviera byli wśród publiczności i bardzo dziękowali za chwilę uśmiechu, a także za otwarte serca mieszkańców Mstowa i okolic.

Wspólne śpiewanie kolęd zakończyło niezwykłe popołudnie w Szkole Podstawowej w Mstowie.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora GOK- u Krzysztofa Dryndy i firmy oświetleniowej Technika Estradowa Adam Sobala.