Logo
Slogan

WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA / 2018-10-21

18 października dzieci z klasy II b i III a pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Radeckiej i p. Patrycji Ciastko, wybrały się na wycieczkę do Muzeum Chleba, które znajduje się w Radzionkowie koło Bytomia. „Muzeum powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca. Zgromadzone zostały w nim eksponaty zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku do chleba zaświadcza .Gośćmi szczególnie ważnymi w Muzeum Chleba są i będą dzieci. Bo od szacunku dla kromki naszej strawy powszechnej już tylko krok do szacunku dla najbliższych, do kraju rodzinnego, do otaczającego nas świata.”

 

Celem wycieczki było: budzenie szacunku do chleba, poznanie „drogi” od ziarna do chleba, możliwość obcowania z eksponatami zbieranymi przez wiele lat a służącymi do wytwarzania chleba i świadczącymi o naszej historii, poznanie procedury wypieku chleba.
Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały eksponaty znajdujące się w muzealnych salach.
Wielkim przeżyciem było przebywanie w klasie szkolnej z lat 60 i 70 –tych poprzedniego stulecia. Każdy mógł usiąść w drewnianych ławkach z kałamarzami i pisać na starych tabliczkach.
W starej cukierni skosztowaliśmy śląskich szklaków i posłuchaliśmy muzyki ze starej szafy grającej.
Każde dziecko samodzielnie wykonało plecionkę-bułeczkę z chlebowego ciasta.
 

Galeria zdjęćwstecz

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry