Wycieczka do Złotego Potoku / 2018-09-28

W środę 26 września 2018 r. uczniowie klas VIII D i VI b wraz ze swoimi opiekunkami p. Wiolettą Kołodziejską , p. Gabrielą Rozenberg i p. Edytą Skrońską uczestniczyli w rajdzie po Złotym Potoku. Pierwszą atrakcją była Brama Twardowskiego , gdzie została przybliżona legenda o Twardowskim i jego perypetiach z diabłem . Następnie przemierzaliśmy ścieżki rezerwatów Pakowe i Ostrężnik, w których mieliśmy możliwość zobaczenia źródła Zygmunta i Elżbiety , ostańców wapiennych nazywanych Diabelskimi Mostami i jaskini Ostrężnickiej. Przeglądaliśmy się w stawie Sen Nocy Letniej ,przy którym stoi Młyn Kołaczew i bije Źródło Spełnionych Marzeń. O zjawiskach krasowych mówiliśmy stojąc przed Grotą Niedźwiedzią i na koniec poznaliśmy historię rodu Krasińskich spacerując wokół Pałacu Raczyńskich i Muzeum Zygmunta Krasińskiego. Naszą wędrówkę umilała słoneczna pogoda z zielenią złotopotockich lasów.