Prezenty dla Polaków na kresach / 2018-11-20

Zakończyło się zbieranie darów w ramach akcji „Pomagamy Polskim Dzieciom i Polakom na Kresach”. Akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach od lat organizuje Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie oraz Częstochowska parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym roku inicjatywa jest szczególnie ważna, gdyż przypada w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.Akcja polegała na zbiórce artykułów żywnościowych, słodyczy i artykułów szkolnych. Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom słodycze, maskotki i artykuły szkolne. Tradycyjnie zbiórka słodyczy i artykułów szkolnych odbyła się w Szkole Podstawowej w Mstowie. Po raz drugi z rzędu w pomoc włączył się mstowski GOK oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Jaskrowie.

W mstowskiej szkole odbyło się uroczyste pakowanie darów. Przeprowadzili je harcerze i zuchy z: 4 GZ „Mstowskie Słoneczka”, 34 GZ "Pomarańczowe wilczki", 23 MDH „Amonit”, i 25 MDSH „Piorun”. Pomagała również grupa „Żywiołów” z Jaskrowa. W mstowskiej szkole koordynatorem akcji był phm. Tomasz Derda, a w jaskrowskiej pwd. Robert Knysak. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję „Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie”.