Szkolne obchody Dnia Niepodległości 2022 / 2022-11-13

Zuchy, harcerze i instruktorzy drużyn Szczepu "Skała" zaprosili 10 listopada całą społeczność szkoły Podstawowej w Mstowie na szkolne obchody Dnia Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych gminy Mstów z Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Choryłkiem na czele, ksiądz proboszcz Dawid Kover CRL oraz członkowie Rady Rodziców szkoły z jej przewodniczącą Panią Justyną Cierpiałowską.

Jak co roku uroczystość składała się z trzech części. Pierwsza z nich to część oficjalna, której głównym elementem było wspólne odśpiewanie wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Następnie zuchy i harcerze przedstawili montaż słowno-muzyczny na temat patriotyzmu, historii naszej Ojczyzny i pamięci o tych, którzy walczyli o naszą wolność na przestrzeni wieków. Ostatni element obchodów to jak zwykle rozstrzygnięcie konkursu na klasę najefektowniej prezentującą się w gadżetach biało-czerwonych. Czuwaj!

Nad przygotowaniem i przebiegiem całego święta czuwali: pwd. Aneta Pałczyńska, pwd. Beata Sieradzka, pwd. Justyna Klimczak, phm. Tomasz Derda, p. Monika Błachowicz, p. Ewa Kowalik-Zagórska, p. Paweł Derda