Zuchowy Turniej Sportowy o Puchar „Antka Cwaniaka” / 2017-11-27

Dnia 24.11.2017r. w Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się 14 tym razem BAJKOWA, edycja Turnieju Zuchowego o Puchar „Antka Cwaniaka” . W turnieju wzięło udział 8 Gromad Zuchowych:

36 GZ Pluszowe Niedźwiadki z SP w Janowie

46 GZ Leśne Ludki z SP w Częstochowie

15 GZ Radosne Ogniki z SP w Rudnikach

29 GZ Mirowskie Chochliki z ZS nr 3 w Częstochowie-Mirowie

4 GZ Mstowskie Słoneczka z SP w Mstowie

34 GZ Pomarańczowe Wilczki z SP w Mstowie

PGZ Dzielni Tropiciele z SP im. św,. Jana de La Salle w Częstochowie

grupa uczniów klasy I z SP w Lusławicach.

Ogółem w turnieju uczestniczyło 160 osób .

Turniej miał charakter bajkowo-sportowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy przebrali się w swoje ulubione bajkowe postacie. Były wróżki, księżniczki, smerfy, piraci i królowie, nie zabrakło Kota w Butach, Misia Uszatka, Czerwonego Kapturka, Bałwanka Buli. Uroczystość Zuchową rozpoczęła Wróżka - Nikola Rubik śpiewając piosenkę pt.: "Fantazja". Wróżka wprowadziła wszystkich uczestników w Świat Bajkowej Fantazji, a piosenka stała się melodyjnym akcentem całego turnieju. Następnie został odczytany list od Antka Cwaniaka skierowany do zuchów, w którym nasz nadawca prosił o zdrową i uczciwa rywalizację, jak również przesłał nam motto turnieju ,,Czy wygramy czy przegramy zawsze dobry humor mamy”. Konkurencje sportowe były bajkowe, ale i bardzo trudne. Wymagały one od zuchów dużo odwagi, sprytu i zwinności.

Był rzut piłeczkami do kosza (Krasnoludki rzucają szyszkami), noszenie małej poduszki na głowie  (Księżniczka na ziarnku grochu), wożenie Kopciuszka w karocy (na kocu), toczenie piłeczki przy pomocy miotły Baby Jagi slalomem, między słupkami. Konkurencje przeprowadziła pszczółka czyli pwd.Teresa Nowakowska. Radości było dużo, śmiechu jeszcze więcej. Podczas turnieju miał miejsce konkurs plastyczny nad którym czuwał Czerwony Kapturek - pwd. Aneta Pałczyńska i Mikołajka - pwd. Justyna Klimczak. W turnieju udział wzięli: komendant Hufca ZHP Częstochowa phm. Wojciech Śliwowski, członek Namiestnictwa Zuchowego Hufca hm. Bogdan Giza, Komendant Szczepu "Skała" phm. Tomasz Derda, Dyrektor Szkoły w Mstowie p. mgr Beata Miry, zastępca dyrektora szkoły p. Piotr Ujma, zastępca wójta Gminy Mstów p. Adam Markowski.

Bajkowy turniej dla zuchów zorganizowała 4 Gromada Zuchowa "Mstowskie Słoneczka", która wygrała go w ubiegłym roku i przywiozła Puchar Antka Cwaniaka do naszej szkoły. Turniej przygotowała i prowadziła drużynowa 4 GZ „Mstowskie Słoneczka”, pwd. Beata Sieradzka w roli Śnieżki. W rywalizacji zuchów  nie było przegranych, wygrała natomiast 36 GZ Pluszowe Niedźwiadki z SP w Janowie, która otrzymała Puchar.

Bajkową oprawą muzyczną przygotowała mgr Karolina Tyras.

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.