Projekt Erasmus + Edukacja Szkolna – akcja KA229 / 2018-10-04

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie została beneficjentem programu europejskiego Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja KA229 w 2018 roku.

W ramach tego programu będziemy realizować międzynarodowy projekt przez okres dwóch lat od września 2018 do czerwca 2020. Projekt ten, zatytułowany 'The Heritage" – "Dziedzictwo", skoncentrowany jest na literaturze, muzyce i architekturze europejskiej.

Nasza szkoła nawiązała kontakt z partnerami z Hiszpanii ( koordynator projektu), Turcji, Rumunii i Włoch. Wszystkie kraje partnerskie wspólnie przygotowały wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie oceniony.

Uczniowie szkół partnerskich pod kierunkiem nauczycieli wspólnie będą tworzyć scenariusz przedstawienia, w oparciu o literaturę klasyczną wszystkich pięciu krajów.

Na podstawie tego scenariusza powstanie spektakl w pięciu aktach. Poszczególne akty będą przedstawione w każdym z krajów partnerskich podczas pięciu spotkań wyjazdowych uczniów.

Uczniowie będą nie tylko aktorami, ale i muzykami akompaniującymi podczas przedstawienia, grając na różnych instrumentach muzykę historycznie powiązaną z epoką, z której pochodzi dzieło literackie.

Ważnym elementem projektu jest również architektura europejska, dlatego też podczas spotkań młodzież będzie podziwiać europejskie zabytki, a sceną dla niektórych spektakli będą miejsca o historycznym znaczeniu.

Celem projektu jest

Koordynatorem projektu jest mgr Piotr Ujma.

Nauczycielami zaangażowanymi w realizacji zadań projektowych są :

mgr Małgorzata Jaksender, mgr Olga Wiewióra, mgr Monika Błachowicz,

mgr Beata Górecka - Grabara, mgr Karolina Tyras, mgr Tomasz Derda,

mgr Gabriela Wysocka - Rozenberg, mgr Małgorzata Porębińska - Niesmaczny,

mgr Aneta Pałczyńska i mgr Patrycja Ciastko.