„, Co by było gdyby...” / 2019-06-08

Aktorskie pasje w naszej szkole nie słabną. W tym roku uczestniczki warsztatów teatralnych postawiły na zabawę w odwróconą rzeczywistość i stworzyły niezwykle żartobliwy scenariusz pt., „ Co by było gdyby…?”. Twórczy zespół w składzie: Zosia Bochenkiewicz, Oliwia Cygan, Agata Jastrzębska, Julia Jędras, Martyna Kubik, Daria Mendak, Kinga Nowakowska, Maja Piechowska, Klaudia Sypuła, Laura Zagórska pod opieką Magdaleny Marszałek przez cały pierwszy semestr w pocie czoła pracowały nad nową wersją literacką znanych postaci. Najmłodszą uczestniczką warsztatów była Matylda Figzał z klasy VI.

Nasze uzdolnione literatki zaprosiły do współpracy uczniów z klas III i VIII, a niezawodni absolwenci: Natalia Całusińska, Amelia Cierpiałowska, Estera Wójcikiewicz, Zuzanna Rospondek, Nikola Rubik, Adrianna Sieradzka, Agata Bulska i Adam Gołkowski sami zgłosili się do współpracy. Spotkania odbywały się na 8 godzinie lekcyjnej w piątki lub po południu we wtorki. Były to nie tylko próby, ale wspaniałe spotkania towarzyskie.

Spektakl okazał się wielkim sukcesem, aktorzy z niebywałą swobodą wcielili się w swoje role i stworzyli satyryczne wcielenia znanych postaci. Całość miała formułę programu telewizyjnego prowadzonego przez profesjonalnego redaktora Wołoszańskiego, który zaprosił do programu znane osobowości z historii i literatury, którym nieco w życiu się zmieniło. Opowiadali swoje historie często z emocjami i oburzeniem, ale przede wszystkim dobrze bawili się przed wejściem do studia telewizyjnego.

Oprawą muzyczną zajęła się p. Monika Błachowicz, która oprócz solistów przygotowała debiutujący zespół „ The Sopels” . Scenografię teatralną przygotowali p. Ewelina Dąbrowska i p. Piotr Kosiński.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i współpracę, a gratulacje uczniów oraz nauczycieli dodały skrzydeł, a także zmobilizowały do kolejnego twórczego przedsięwzięcia.

OBSADA:

BARMAN- KAROL WOSZCZYNA

TANCERKA- ADRIANNA SIERADZKA

PIOSENKARKA- NIKOLA RUBIK

THE SOPELS- KINGA NOWAKOWSKA AGATA BULSKA AMELIA SULARZ ADRIANNA SIERADZKA POLA BŁACHOWICZ IGOR DERDA KAROL ADAMUSIŃSKI OLIVIER ROZPONDEK

OBSŁUGA TECHNICZNA- MICHAŁ ULASKI

MUZYKA- MONIKA BŁACHOWICZ