Dzień patrona / 2018-11-28

27 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się uroczysty sejmik z okazji Patrona. Sejmik przygotowali uczniowie klas IV A, B, C, D pod kierunkiem wychowawczyń : p. Darią Wójcikiewicz ,p. Ewą Kowalik –Zagórską, p. Beatą Wosik, p. Wiolettą Derdą. Podczas występu przypomniano życiorys Tadeusza Kościuszki, podkreślając jego zasługi dla Polski i narodu polskiego. Uczniowie recytowali wiersze poświęcone naszemu bohaterowi narodowemu oraz jego przysięgę. Gościnnie wystąpili uczniowie klas II A i II B przygotowani przez panie Marzenę Radecką i Anatolię Benduch. W pięknych strojach krakowskich zatańczyli krakowiaka.

Na koniec uczniowie klas czwartych, przygotowani przez panią Beatę Górecką – Grabarę, zaśpiewali piosenkę „Bartoszu, Bartoszu…”, którą zadedykowali całej społeczności szkolnej. Po części artystycznej wicedyrektorzy: Piotr Ujma i Monika Jackowska wręczyli nagrody dla laureatów konkursu pt.” Mstów oczami dziecka. Koordynatorkami konkursu były panie Ewelina Dąbrowska , Jolanta Bekus , Beata Sieradzka. Wyniki konkursu opublikowano na stronie: www.szkolamstow.pl z dn. 22 X br.

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.