Gimnazjaliści w Ojcowie / 2016-05-23

W dniu 20 maja  uczniowie klasy III E wraz z wychowawczynią-  Katarzyną Błachowicz oraz panią Wiolettą Kołodziejską- nauczycielką geografii, udali się na wycieczkę do Ojcowa. W planie wycieczki była wizyta w  zamku w Pieskowej Skale, spacer Doliną Prądnika, zwiedzanie Groty Łokietka, z której pomaszerowali do Źródełka Milości, mijając po drodze Bramę Krakowską. Natępnym punktem eskapady była wizyta w Jaskini Ciemnej, gdzie mogli podziwiać charakterystyczne nacieki - stalaktyty rurkowe, tzw. makarony. Wycieczkowiczów zachwyciły  ostańce skalne,  charakterystyczne dla Jury białe skałki wapienne o fantastycznych kształtach i nazwach, np. Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Rękawica. Urokliwe miejsca, a do tego wspaniała, wiosenna pogoda sprawiły, że atmosfera wycieczki była przednia, aż żal było wracać!