Niwelujemy bariery – rozwijamy możliwości / 2019-06-12

Poznawanie bawarskich zabytków , obyczajów panujących w Hesji, jak również niezapomniane wrażenia w turyndzkiej kopalni soli, ponadto nawiązywanie nowych kontaktów, a przede wszystkim rozwijanie kompetencji językowych poprzez wspólną zabawę to tylko niektóre wśród wielu założonych celów szkolnej wymiany młodzieży wspieranej przez PNWN JUGENDWERK
W dniu 3 czerwca 2019 r. rozpoczęła się kolejna, tygodniowa przygoda u naszych zachodnich sąsiadów. W projekcie polsko-niemieckiej wymiany szkolnej uczestniczyło 24 uczniów z naszej szkoły. Pod okiem opiekunów; Aleksandry Bekus, Gabrieli Wysockiej Rozenberg i Małgorzaty Porębińskiej Niesmaczny nasza młodzież , wpólnie ze szkołą partnerską Rhönschule Gersfeld, realizowała program wpółpracy polsko-niemieckiej. Oprócz zwiedzania Würzburga , zabytkowego frankońskiego miasta oraz barokowego klimatu Fuldy organizator zaplanował również zwiedzanie kopalni soli w Merkers, wędrówke pieszą na Wasserkuppe wraz z przejażdzką na torze saneczkowym. Ponadto wspólne grillowanie, gra w minigolfa, dyskoteka, poznanie obyczajów naszych sąsiadów oraz wspólne spędzanie czasu z niemiecką rodziną ułatwiły uczestnikom obalić barierę językową i mentalną. I tak oto tydzień spędzony w gronie niemieckiej społeczności zaowocował w nawiązaniu głębszej więzi między młodzieżą obu państw.

Koordynator projektu: mgr Aleksandra Bekus