Poznajemy pracę pracowników Poczty Polskiej / 2019-05-24

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kim będę gdy dorosnę” z doradztwa zawodowego wśród najmłodszych uczniów w naszej szkole uczniowie klasy IB pod opieką mgr Beaty Sieradzkiej wybrali się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza.

Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Uczniowie poznali logo poczty oraz oglądali różnorodne przekazy pocztowe. Poznali drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie lekcji na poczcie dzieci samodzielnie wysłały przygotowane wcześniej laurki dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. W podziękowaniu za miłą wizytę wręczyli urzędnikom pocztowym własnoręcznie wykonany koszyczek z kwiatkami. Po powrocie do szkoły wspólnie uczniowie zorganizowali w klasie kącik pocztowy, w którym dzieci chętnie w formie zabawy wypisują dokumenty i przekazy pocztowe.