Logo
Slogan

Projekt Erasmus+

WIELKI FINAŁ ERASMUSA W MSTOWIE / 2019-05-24

WIELKI FINAŁ ERASMUSA W MSTOWIE

17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się wielki finał polskiej edycji europejskiego projektu „The European Heritage” w ramach programu Erasmus +. Zaproszeni goście mogli obejrzeć widowisko teatralno-muzyczne na motywach komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”.

Spektakl w całości został wystawiony w języku angielskim i był rezultatem współpracy uczniów i nauczycieli ze szkół w Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa w Mstowie.

W ciągu tygodniowego pobytu goście i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w próbach teatralnych i muzycznych dla młodych aktorów i muzyków. Wszyscy uczestnicy projektu brali także udział w warsztatach tanecznych, podczas których uczyli się polskiego tańca narodowego – poloneza – do XIX-wiecznego utworu „Pożegnanie ojczyzny” Michała K. Ogińskiego. Jednym z ważnych zadań projektu było odegranie wybranych scen „Zemsty” w naturalnych, zabytkowych plenerach. Dzięki uprzejmości Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich część romantycznej komedii została zarejestrowana w zabytkowych pomieszczeniach zakonnych na terenie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mstowie, a także przy Skale Miłości oraz na Rynku w Mstowie, gdzie uczniowie z pięciu krajów wspólnie zatańczyli poloneza.

Międzynarodowy team nauczycieli tworzyli: Florencia Guazzora i Magdalena Giaccaglia (Hiszpania), Ayse Senturk i Zaliha Misket (Turcja), Irina Petcu i Andreea Pirlog (Rumunia), Paola Saro i Silvia Fregnan (Włochy).

Więcej ...

Erasmus w Mstowie : E-zine / 2019-05-21

Erasmus w Mstowie :  E-zine

Zapraszamy do odwiedzenia naszego magazynu mobilności projektowych - E- zine.

theheritageproject.home.blog

Na tej stronie znajdziecie Państwo filmy i zdjęcia prezentujące nasze wspólne działania projektowe oraz pierwsze wrażenia uczestników spotkania młodzieży Erasmusa w Mstowie. Materiały z poszczególnych krajów partnerskich będą dodawane w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Erasmus / 2019-04-28

Erasmus+Walencja 2019 / 2019-03-18

Prezentacja projektu Erasmus+ - relacja z Hiszpanii / 2019-03-10

Prezentacja projektu Erasmus+ - relacja z Hiszpanii

Dnia 8 marca 2019 uczniowie realizujący projekt "The European Heritage", w ramach programu europejskiego Erasmus+, przedstawili całej społeczności szkolnej, zebranej w Hali Sportowej, prezentację na temat efektów i działań projektowych. Uczniowie przypomnieli główne założenia i cele projektu oraz zdali relację ze swojego pobytu w Walencji.

3 lutego grupa pięciu uczniów z klas szóstej i siódmej pojechała do Hiszpanii na pierwsze spotkanie młodzieży z pięciu krajów partnerskich Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Włoch i Polski. Od poniedziałku do piątku uczestnicy projektu przygotowywali wspólnie spektakl teatralny według scenariusza opartego na jednym z dzieł hiszpańskiej literatury klasycznej "Łazik z Tormesu". 

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry