Logo
Slogan

Projekt Erasmus+

Erasmus / 2019-04-28

Erasmus+Walencja 2019 / 2019-03-18

Prezentacja projektu Erasmus+ - relacja z Hiszpanii / 2019-03-10

Prezentacja projektu Erasmus+ - relacja z Hiszpanii

Dnia 8 marca 2019 uczniowie realizujący projekt "The European Heritage", w ramach programu europejskiego Erasmus+, przedstawili całej społeczności szkolnej, zebranej w Hali Sportowej, prezentację na temat efektów i działań projektowych. Uczniowie przypomnieli główne założenia i cele projektu oraz zdali relację ze swojego pobytu w Walencji.

3 lutego grupa pięciu uczniów z klas szóstej i siódmej pojechała do Hiszpanii na pierwsze spotkanie młodzieży z pięciu krajów partnerskich Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Włoch i Polski. Od poniedziałku do piątku uczestnicy projektu przygotowywali wspólnie spektakl teatralny według scenariusza opartego na jednym z dzieł hiszpańskiej literatury klasycznej "Łazik z Tormesu". 

Więcej ...

E- zine – prosto z Walencji! / 2019-02-06

E- zine – prosto z Walencji!

Przez ostatnie cztery miesiące uczniowie zaangażowani w programie Erasmus+ intensywnie przygotowywali sie do wyjazdu do Hiszpanii. Młodzi aktorzy i muzycy uczestniczyli w zajęciach teatralnych, muzycznych i tanecznych. Przygotowywali kostiumy i akcesoria. Za nimi wiele prób i żmudnych ćwiczeń. Na cotygodniowych zajęciach uczestnicy projektu omawiali hiszpańską powieść "Łazik z Tormesu"o przygodach ubogiego chłopca, który dzięki swojemu sprytowi i zaradności potrafił przetrwać w trudnych czasach XVI wieku. Uczniowie przygotowywali również prezentacje multimedialne oraz wykonywali prace projektowe na temat historii, kultury, zabytków i przyrody Hiszpanii oraz hiszpańskich potraw. Wykonywali prace plastyczne i robili zdjęcia z zabytkami Mstowa i okolic. Zdjęcia i filmy prezentujące wszystkie działania umieszczane są regularnie na stronie internetowej projektu, platformie Twinspace oraz w serwisach społecznościowych.

Więcej ...

Do dzieła, gotowi... start! Program Erasmus + wystartował. / 2018-12-05

Do dzieła, gotowi... start! Program Erasmus + wystartował.

W dniach 21 - 23 listopada 2018 roku nauczycielki reprezentujące Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki - mgr Monika Błachowicz oraz mgr Olga Wiewióra - uczestniczyły w cyklu szkoleń wprowadzających do realizacji projektu w ramach programu Erasmus + w hiszpańskim mieście Walencja. Projekt dotyczy międzynarodowej współpracy uczniów z pięciu krajów - Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski - i jest wspierany przez Komisję Europejską. Udział w takim projekcie jest dla naszej szkoły bardzo ważnym wyróżnieniem, a sam program Erasmus + cieszy się od lat niepodważalnym prestiżem. 

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry