Logo
Slogan

Biblioteka

BIBLIOTEKA SZKOLNA 2022/2023

biblio.jpg

Kochajcie książki.

One ułatwiają Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej

i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń.

One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum

i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.

- Maksym Gorki

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Poniedziałek 8:00-15:30

Wtorek 8:50 – 14:10

Środa 7:30-13:00

Czwartek 8:00-16:00

Piątek 7:30-13:00

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły. Jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich lektury i książki. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Biblioteka dla wszystkich jest otwarta i codziennie zaprasza swoich czytelników.

pdf Regulamin_Biblioteki_Szkolnej_2022-2023.pdf

pdf Regulamin_Konkursu_na_najładniejszą_zakładkę_do_książki.pdf

plik ZALETY_CZYTANIA_KSIĄŻEK_-_2_strona_(1).docx

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.

 

Dnia 3 listopada 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy Ia i Ib.

Głównym celem uroczystości była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej, jak również czytelni, wypożyczania i poszanowania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak powstało pismo oraz dlaczego tak ważna jest umiejętność czytania. Wysłuchali wiersza J ana Huszczy Skarga książki”, omówili szczegółowo zasady poszanowania książek, jak również korzystania z biblioteki oraz czytelni.

Następnie w obecności Pani Dyrektor mgr Beaty Miry oraz wychowawców pani Eweliny Dąbrowskiej i pani Beaty Sieradzkiej złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu, oraz pakiety wyprawek czytelniczych ufundowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem przyjaznym, radosnym, bezpiecznym, takim, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Nad przebiegiem uroczystości czuwała pani Aneta Pałczyńska.

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów!

ap1.jpg ap10.jpg ap2.jpg ap3.jpg ap4.jpg ap6.jpgap5.jpgap7.jpgap8.jpgap9.jpg

 

 

Drukuj stronę »
^ do góry