- Start
- Rekrutacja Szkoła Podstawowa
- Rekrutacja oddział przedszkolny
- Przetargi
- O szkole
- Statut szkoły
- Dla rodziców
- Z życia szkoły
- Wydarzenia sportowe
- Pomoc psychologiczna
- Pomoc logopedyczna
- Oddział przedszkolny
- Doradztwo zawodowe
- Świetlica
- Projekty europejskie
- Projekt Erasmus+
- Projekt POWER
- Projekty europejskie zrealizowane
- Innowacje i eksperymenty pedagogiczne
- ZHP
- Izba regionalna
- Rada Rodziców
- Samorząd uczniowski
- Przyjaciele szkoły
- Wynajem hali sportowej
- Kalendarz roku szkolnego
- Dla nauczyciela
- Wymagania edukacyjne 2023-2024
- Dzwonki
- Ochrona danych osobowych
- Kontakt
- BIP
- Deklaracja dostępności
Biblioteka
BIBLIOTEKA SZKOLNA 2023/2024
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.’’
Wisława Szymborska
Plan pracy biblioteki
Poniedziałek: 8:00- 12.00
Wtorek: 8.00-13:45
Środa: 8:00-14.00
Czwartek: 8:00-14:30
Piątek: 8:00-12:45
Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły. Jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich lektury i książki. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Biblioteka dla wszystkich jest otwarta i codziennie zaprasza swoich czytelników.
HARCERZE CZYTAJĄ DZIECIOM
Dnia 13 listopada 2023 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie
pt. „Harcerze czytają dzieciom”. Gościem, który zawitał do naszych najmłodszych była Anna Bednarek- uczennica naszej szkoły, harcerka 23 Mstowskiej Drużyny Harcerskiej Amonit. Anna przeczytała dzieciom legendę o Lechu, Czechu i Rusie. To jedna z najstarszych polskich legend. Opowiada o początkach państwa polskiego oraz pochodzeniu jego godła i pierwszej stolicy Polski. Dzieci wysłuchały legendy z zainteresowaniem. Była to dobra okazja do zainteresowania dzieci historią naszego kraju, rozbudzenia zainteresowań czytelniczych oraz poszerzenia horyzontów. Ani bardzo dziękujemy za poświęcony czas.
WIZYTA W BIBLIOTECE GMINNEJ W MSTOWIE
16 listopada 2023 r. klasa IV b wzięła udział w lekcji bibliotecznej. Uczniowie wspólnie z nauczycielami, Panią Katarzyną Błachowicz oraz Panią Katarzyną Knysak, wybrali się z wizytą do Gminnej Biblioteki w Mstowie. Celem wyjścia było wzięcie udziału w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez bibliotekarzy Panią Annę Żyłę oraz Panią Agnieszkę Flaszkę- Kwiatkowską. Uczniowie podczas zajęć obejrzeli prezentację multimedialną pt. Historia książki, zapoznali się z księgozbiorem biblioteki oraz jej katalogami. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Bibliotekarzom z Gminnej Biblioteki bardzo dziękujemy za współpracę.
WARSZTATY CZYTELNICZE
Dnia 8 listopada 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty czytelnicze nt. Czytanie poszerza horyzonty. Dlaczego warto czytać w dobie multimediów. Spotkanie poprowadził Pan Grzegorz Kulikowski- księgarz z dużym stażem o bardzo bogatym doświadczeniu czytelniczym, współpracujący ze szkołami w celu zakupu książek. Uczniowie starali się znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania: czy warto czytać książki, czy książki rzeczywiście są nudne, czy Robert Lewandowski czyta książki, po czym można rozpoznać człowieka, który czyta. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
Dnia 9 listopada 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy Ia i I b. Głównym celem uroczystości była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej, jak również czytelni, wypożyczania i poszanowania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak powstają książki oraz dlaczego tak ważna jest umiejętność czytania. Wysłuchali wiersza Jana Huszczy „Skarga książki”, omówili szczegółowo zasady poszanowania książek, jak również korzystania z biblioteki oraz czytelni. Następnie w obecności Pani Dyrektor mgr Beaty Miry oraz wychowawców pani Anatolii Benduch i pani Marzeny Radeckiej złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu . Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem przyjaznym, radosnym, bezpiecznym, takim, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest corocznie 29 września, a jego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
O pozytywach jakie niesie głośne czytanie warto mówić dużo i często, stanowi ono bowiem wielką skarbnicę korzyści. Czytanie poprawia nastrój, utrzymuje więzi społeczne oraz przeciwdziała nieśmiałości. Wzmacnia pamięć, koncentrację i uwagę oraz zwiększa zasób słownictwa. To tylko niektóre korzyści wynikające z głośnego czytania.
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniów klas IIa i II b odwiedziła Dyrekcja Szkoły Pani Beata Miry oraz bibliotekarka Pani Katarzyna Knysak. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały ostatniego rozdziału książki Justyny Bednarek pt. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ‘’ czyli ,, Opowieść o skarpetce dziesiątej, która pomogła odzyskać dobry humor choremu dziecku i dostała bardzo ważne stanowisko w szpitalu.’’
Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna w postaci wykonania przez dzieci skarpetki dziesiątej- prawej, białej w czerwone kropki.
KONKURSY
Regulamin_Biblioteki_Szkolnej_2022-2023.pdf
ZALETY_CZYTANIA_KSIĄŻEK_-_2_strona_(1).docx
Drukuj stronę »