Logo
Slogan

ZHP

"Skała' w hołdzie Szarym Szeregom / 2018-09-30

Zbiórką drużyn harcerskich na Placu Biegańskiego rozpoczęły się 27 września częstochowskie obchody79 rocznicy powstania Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów. Szare Szeregi to kryptonim konspiracyjny ZHP w czasie II wojny światowej. W tym tak ważnym dla harcerzy święcie nie mogło zabraknąć także reprezentantów szczepu "Skała'. Tym razem były to patrole "Piorunów" i jaskrowskich „Żywiołów”. Główne obchody odbyły się na Placu Pamięci Narodowej, gdzie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się w uformowanej kolumnie. Punktem kulminacyjnym święta był Apel Pamięci, w którym jaskrowskie „Żywioły” brały udział po raz pierwszy. Druhny z "Pioruna" miały zaszczyt tworzyć hufcową drużynę sztandarową. Czuwaj!

Więcej ...

Harcerskie pieczenie ziemniaka / 2018-09-27

Harcerskie pieczenie ziemniaka

Koniec lata i rozpoczęcie jesieni to w naszym szczepie tradycyjnie już czas na świętowanie przy ognisku. W piątkowe popołudnie gromady zuchowe i drużyny "Skały" zebrały się by wspólnie spędzić ostatnie chwile lata. Starsi przygotowywali ognisko i piekli w nim ziemniaki. W tym samym czasie zuchy wybrały się na jesienny już spacer w stodoły. Jego pamiątką były piękne bukiety z liści, traw, owoców i patyczków. Po degustacji owoców i ziemniaków z ogniska przyszedł czas na wspólne śpiewy i zabawy w harcerskim kręgu. Ostatnim punktem popołudnia w plenerze był Bieg po Krzyż, w którym brali udział kandydaci do Przyrzeczenia Harcerskiego z drużyn "Piorun" i "Żywioły". Czuwaj!

Więcej ...

Harcerski start 2018 / 2018-09-10

Harcerski start 2018

Wystartował harcerski sezon. Szczep "Skała" reprezentowały w tym skautowym święcie hufca ZHP Częstochowa drużyny "Amonit", "Żywioły" i "Piorun" - razem 60 harcerzy i instruktorów. W sobotę 8 września spotkaliśmy się z innymi drużynami na terenie HOSW "Pająk" w Konopiskach. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach. Okazało się, że powakacjach  mamy spore zasoby energii więc nie braknie nam ochoty do pracy w nowym roku szkolnym. CZUWAJ!

Więcej ...

II Gminny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych / 2018-03-03

II Gminny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Szkoła Podstawowa w Mstowie już po raz drugi była gospodarzem Gminnego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wpisuje się on w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego organizatoramibyły Gmina Mstów, Szkoła Podstawowa w Mstowie i III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała”. Honorowy patronat nad imprezą objął tradycyjnie Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. Uczestnikami marszu byli uczniowie szkół z terenu gminy Mstów: Zawady, Krasic, Jaskrowa, Małus Wielkoch, Mokrzeszy, Brzyszowa i Mstowa.  W tym roku ze względu na siarczyste mrozy cała impreza odbywała się w budynku szkolnej hali sportowej.

Więcej ...

Wspomnienie patrona polskich harcerzy / 2018-02-25

Wspomnienie patrona polskich harcerzy

Postać błogosławionego księdza podharcmistrza Wincentego Frelichowskiego, jest bliska wszystkim polskim harcerzom. Ten męczennik czasów II wojny światowej, który zginął niosąc pomoc współwięźniom w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau, jest naszym patronem. Chcąc uczcić jego pamięć zuchy, harcerze i instruktorzy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała", spotkali się w piątek 23 lutego w kościele parafialnym w Mstowie. Już od kilku lat tego dnia odprawiana jest w naszym kościele msza św. w intencji mstowskich harcerzy. Oprawę mszy przygotowali harcerze, a specjalne kazanie wygłosił ks. Rafał Przestrzelski CRL. Po zakończeniu mszy udaliśmy się do salki parafialnej, gdzie nastąpił dalszy etap świętowania: poczęstunek złożony z pysznych pączków i cukierków, wspólne śpiewy i pląsy harcerskie. Tradycyjny krąg harcerski i iskierka zakończyły ten uroczysty dzień. Czuwaj!

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry