Logo
Slogan

ZHP

II Gminny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych / 2018-03-03

II Gminny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Szkoła Podstawowa w Mstowie już po raz drugi była gospodarzem Gminnego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wpisuje się on w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego organizatoramibyły Gmina Mstów, Szkoła Podstawowa w Mstowie i III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała”. Honorowy patronat nad imprezą objął tradycyjnie Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. Uczestnikami marszu byli uczniowie szkół z terenu gminy Mstów: Zawady, Krasic, Jaskrowa, Małus Wielkoch, Mokrzeszy, Brzyszowa i Mstowa.  W tym roku ze względu na siarczyste mrozy cała impreza odbywała się w budynku szkolnej hali sportowej.

Więcej ...

Wspomnienie patrona polskich harcerzy / 2018-02-25

Wspomnienie patrona polskich harcerzy

Postać błogosławionego księdza podharcmistrza Wincentego Frelichowskiego, jest bliska wszystkim polskim harcerzom. Ten męczennik czasów II wojny światowej, który zginął niosąc pomoc współwięźniom w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau, jest naszym patronem. Chcąc uczcić jego pamięć zuchy, harcerze i instruktorzy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała", spotkali się w piątek 23 lutego w kościele parafialnym w Mstowie. Już od kilku lat tego dnia odprawiana jest w naszym kościele msza św. w intencji mstowskich harcerzy. Oprawę mszy przygotowali harcerze, a specjalne kazanie wygłosił ks. Rafał Przestrzelski CRL. Po zakończeniu mszy udaliśmy się do salki parafialnej, gdzie nastąpił dalszy etap świętowania: poczęstunek złożony z pysznych pączków i cukierków, wspólne śpiewy i pląsy harcerskie. Tradycyjny krąg harcerski i iskierka zakończyły ten uroczysty dzień. Czuwaj!

Więcej ...

Harcerskie święto - Dzień Myśli Braterskiej / 2018-02-24

Harcerskie święto - Dzień Myśli Braterskiej

Jak co roku dzień 22 lutego to okazja do świętowania dla  skautów na całym świecie. W dniu urodzin twórcy ruchu skautowego generała Roberta Baden-Powella, także nasi harcerze z III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała" wyruszyli na trasę biegu patrolowego, aby uczcić jego pamięć. Patrole  drużyn"Piorun", "Amonit" i "Żywioły" spotkały się w Częstochowie z innymi drużynami Hufca ZHP Częstochowa. Na trasie wykonywaliśmy wiele ciekawych zadań sprawdzających wiedzę harcerską, ale także kreatywność, umiejętność improwizacji i pracy zespołowej. Podczas kończącego całą imprezę uroczystego apelu okazało się, że patrol 25 MDSH "Piorun" okazał się najlepszy wśród drużyn starszoharcerskich hufca. Gratulujemy. Czuwaj

Więcej ...

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze / 2017-12-18

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Częstochowy 17 grudnia 2017 r. W wieczornej uroczystości w jasnogórskim klasztorze uczestniczyła  25 Mstowska Drużyna Starszoharcerska  "Piorun". Spotkanie rozpoczęło się w Sali o. Kordeckiego. Tam nasi harcerze wystąpili z programem kolędowym. Nasz śpiew towarzyszył życzeniom przekazywanym przez władze ZHP i był częścią uroczystego programu zatytułowanego tak jak tegoroczna akcja -  „W Tobie jest światło”. Uroczyste przekazanie Światła Pokoju miało miejsce podczas Mszy św, w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Oprawę muzyczną tej mszy także przygotowali nasi harcerze. Czuwaj

Więcej ...

Zuchowy Turniej Sportowy o Puchar „Antka Cwaniaka” / 2017-11-27

Zuchowy Turniej Sportowy o Puchar „Antka Cwaniaka”

Dnia 24.11.2017r. w Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się 14 tym razem BAJKOWA, edycja Turnieju Zuchowego o Puchar „Antka Cwaniaka” . W turnieju wzięło udział 8 Gromad Zuchowych:

36 GZ Pluszowe Niedźwiadki z SP w Janowie

46 GZ Leśne Ludki z SP w Częstochowie

15 GZ Radosne Ogniki z SP w Rudnikach

29 GZ Mirowskie Chochliki z ZS nr 3 w Częstochowie-Mirowie

4 GZ Mstowskie Słoneczka z SP w Mstowie

34 GZ Pomarańczowe Wilczki z SP w Mstowie

PGZ Dzielni Tropiciele z SP im. św,. Jana de La Salle w Częstochowie

grupa uczniów klasy I z SP w Lusławicach.

Ogółem w turnieju uczestniczyło 160 osób .

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry