Logo
Slogan

ZHP

Wycieczka szczepu "Skała" / 2021-10-04

Wycieczka szczepu

Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga  w Tarnowskich Górach to główne dwie atrakcje na trasie wycieczki drużyn harcerskich szczepu "Skała". W sobotę 2 października reprezentacje harcerskich drużyn "Żywioły", "Piorun", Amonit" i "Wataha" ze swoimi drużynowymi udali się na wycieczkę szlakiem zabytków techniki. Oprócz penetrowania podziemnych tuneli i sztolni kopalnianych mogliśmy także poznać ciekawą historię tego regionu. Dodatkowymi atrakcjami były plenerowa wystawa zabytkowych maszyn parowych i przejażdżka muzealną kolejką wąskotorową. Pogoda i humory dopisały więc wycieczka była bardzo udana. Jaj dodatkowym efektem ma być nabór nowych członków do naszych drużyn. Czuwaj!

Opiekę nad harcerzami sprawowali  drużynowi Aneta Pałczyńska, Monika Derda, Tomasz Derda

Więcej ...

Rocznica powstania Szarych Szeregów / 2021-09-29

Rocznica powstania Szarych Szeregów

W tym roku harcerze 25 MDSH "Piorun" uczcili rocznicę powstania Państwa Podziemnego i konspiracyjnej organizacji harcerskiej - "Szarych Szeregów", uczestnictwem w miejskim biegu zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Częstochowa i Urząd Miasta. 27 wrześni o godzinie 9.30 spotkaliśmy się z patrolami z innych drużyn i szkół z terenu Częstochowy na "Biegu szlakiem miejsc pamięci narodowej". Kolejnymi punktami na jego trasie były: plac Pamięci Narodowej, ulica 7 Kamienic, park jasnogórski, plac Daszyńskiego, pomnik Ofiar Getta i Stary Rynek. Po drodze realizowane były zadania nawiązujące do działalności Szarych Szeregów podczas II wojny światowej. Patrole reprezentujące naszą szkołę i szczep "Skała" dzielnie pokonywały kolejne trudności i wykonały wszystkie zadania. Czuwaj!

Opiekunami harcerzy byli Teresa Nowakowska i Tomasz Derda. 

Więcej ...

Szczepowy "Harcerski start" / 2021-09-14

W piękny sobotni poranek 11.09.2021 na harcerskim szlaku spotkały się drużyny III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała". Tym razem wyruszyliśmy na jurę, do bliskiego nam Olsztyna.

Kolejne etapy naszej wędrówki to: cmentarz - mauzoleum martyrologii, Góry Towarne, rynek w Olsztynie, i Góra Biakło. Był więc czas zadumy i skupienia, były chwile wspólnego poznawania piękna naszej przyrody, ale nade wszystko, nareszcie czas wspólnego przebywania w harcerskim gronie. W naszym rajdzie uczestniczyli przedstawiciele drużyn "Żywioły", "Amonit", "Piorun" i "Wataha". Nowy rok harcerski został rozpoczęty. Teraz czas na kolejne działania. Czuwaj!

Więcej ...

Pamiętamy o ofiarach września / 2021-09-03

Jak co roku 1 września harcerze naszego szczepu w imieniu całej społeczności szkoły i Gminy Mstów uczcili pamięć żołnierzy września oraz  ofiar niemieckiego terroru. Przedstawiciele harcerzy uporządkowali mogiły na cmentarzu w Mstowie, a następnie złożyli wieńce pamięci i zapalili znicze ufundowane przez Urząd Gminy Mstów. Czuwaj!

Więcej ...

Harcerskie życzenia / 2020-12-23

Harcerskie życzenia

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2021 dużo radości i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego, wytchnienia od szumu dnia codziennego  oraz spełnienia wszystkich życzeń wypowiedzianych przy wigilijnym stole

życzą

zuchy, harcerze i instruktorzy

III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „SKAŁA”

CZUWAJ!

^ do góry