Logo
Slogan

ZHP

Rajd z biało-czerwoną / 2023-05-05

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej -2 maja harcerze i zuchy z III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała" zorganizowali patriotyczną uroczystość i rajd, które były elementem realizacji dwóch projektów – ""Z biało czerwona w Powiecie Częstochowskim 2023" oraz "Śladami Powstania Styczniowego w Regionie Częstochowskim". Akcje objęli patronatem parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej (Jadwiga Wiśniewska, Lidia Burzyńska), władze oświatowe Śląskiego Kuratorium Oświaty (Urszula Bauer, Alicja Janowska ), władze kościelne (abp Wacław Depo oraz proboszcz parafii NMP w Mstowie Dawid Kover) , władze samorządowe (Tomasz Gęsiarz Wójt Gminy Mstów) oraz stowarzyszenia "Solidarność i Niezawisłość" i "Sparta". W obchodach święta majowego uczestniczyła też polska młodzież, przybyła na nasz teren wraz z opiekunami z Litwy, z Gimnazjum w Solecznikach.

Więcej ...

Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023 / 2023-03-02

Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypadającego 1 marca, reprezentacje młodzieży ze szkół z terenu naszej gminy spotkały się na V Gminnym Biegu „Tropem Wilczym”. Po trudnym czasie pandemii, impreza ta powróciła do kalendarza gminnych wydarzeń. Jej organizatorami byli III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała”, Gmina Mstów i Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Mstowie. Honorowy patronat nad imprezą objął jak zwykle Wójt Gminy Mstów pan Tomasz Gęsiarz.

Więcej ...

Dzień Myśli Braterskiej 2023 / 2023-02-27

Dzień Myśli Braterskiej 2023

W mieniony weekend w naszym Hufcu odbyły się obchody Dnia Myśli Braterskiej!

Z tej okazji zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy oraz instruktorzy spotkali się na zajęciach w pionach metodycznych. Był czas na zabawę i celebrowanie urodzin założyciela ruchu skautowego - Roberta Baden-Powella! We wspólnym świętowaniu uczestniczyły gromady zuchowe i drużyny harcerskie szczepu "Skała".  "Pioruny" i niewielki patrol "Żywiołów" już w piątek wyruszyły na harcerski szlak - wspólny biwak w Siedlcu Janowskim. Czuwaj!

Więcej ...

Dzień Niepodległości 2022 / 2022-11-14

Jak co roku gminne obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się spotkaniem uczestników na mstowskim rynku. Na zaproszenie głównych organizatorów uroczystości, czyli Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i komendy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała” odpowiedziała liczna grupa mieszkańców naszej gminy. O godzinie 10.15 rozpoczął się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowany i przygotowany jak zawsze przez zuchy, harcerzy i instruktorów III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”.

Więcej ...

Szkolne obchody Dnia Niepodległości 2022 / 2022-11-13

Zuchy, harcerze i instruktorzy drużyn Szczepu "Skała" zaprosili 10 listopada całą społeczność szkoły Podstawowej w Mstowie na szkolne obchody Dnia Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych gminy Mstów z Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Choryłkiem na czele, ksiądz proboszcz Dawid Kover CRL oraz członkowie Rady Rodziców szkoły z jej przewodniczącą Panią Justyną Cierpiałowską.

Więcej ...
^ do góry