Logo
Slogan

ZHP

Dzień Niepodległości 2022 / 2022-11-14

Jak co roku gminne obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się spotkaniem uczestników na mstowskim rynku. Na zaproszenie głównych organizatorów uroczystości, czyli Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i komendy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała” odpowiedziała liczna grupa mieszkańców naszej gminy. O godzinie 10.15 rozpoczął się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowany i przygotowany jak zawsze przez zuchy, harcerzy i instruktorów III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”.

Więcej ...

Szkolne obchody Dnia Niepodległości 2022 / 2022-11-13

Zuchy, harcerze i instruktorzy drużyn Szczepu "Skała" zaprosili 10 listopada całą społeczność szkoły Podstawowej w Mstowie na szkolne obchody Dnia Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych gminy Mstów z Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Choryłkiem na czele, ksiądz proboszcz Dawid Kover CRL oraz członkowie Rady Rodziców szkoły z jej przewodniczącą Panią Justyną Cierpiałowską.

Więcej ...

Dzień Niepodległości / 2022-11-08

Dzień Niepodległości

W imieniu wójta gminy Mstów p. Tomasza Gęsiarza i pozostałych organizatorów, zapraszamy szkoły z terenu gminy Mstów do wzięcia udziału w obchodach Dnia Niepodległości.  Zbiórka pocztów sztandarowych na rynku w Mstowie 11 listopada 2022 r. o godzinie 10.00. Uroczysty apel rozpocznie się o godzinie 10.15.  Po apelu tradycyjnie udamy się do kościoła parafialnego w Mstowie na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Więcej ...

Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach / 2022-11-02

Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

Zakończyła się akcja charytatywna "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach". Dzięki ofiarności społeczności naszej szkoły zostało przygotowanych 25 paczek, które zostały przekazane do siedziby Towarzystwa Patriotycznego Kresy w Częstochowie. Paczki przygotowali do wysłania harcerze i zuchy z drużyn działających w naszej szkole. Teraz cały transport darów ze szkół z terenu powiatu zostanie przesłany do dzieci polskich z obwodu Lwowskiego. dziękujemy wszystkim za ofiarność i zaangażowanie. Czuwaj!

Więcej ...

Pamiętamy o poległych za Ojczyznę / 2022-11-02

W dniach poprzedzających dzień Wszystkich Świętych harcerze z drużyn Amonit i Piorun wraz z drużynowymi złożyli wizytę na cmentarzu w Mstowie. Znajdują się tam mogiły żołnierzy września 1939 i ofiar cywilnych zamordowanych podczas II wojny światowej. Harcerze uporządkowali groby, złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pamięci. Czuwaj!

Więcej ...
^ do góry