Logo
Slogan

ZHP

Biało-czerwona majówka / 2022-05-05

Biało-czerwona majówka

W niedzielę 1 maja o godzinie 10.00 rozpoczęły się w naszej gminie uroczyste obchody świąt majowych – Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji. W tym roku były one etapem projektu "Z biało-czerwoną po powiecie częstochowskim", realizowanego w 16 gminach powiatu pod patronatem europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, Poseł na Sejm RP Lidii Burzyńskiej oraz Stowarzyszenia "Sparta". Pod pamiątkowym obeliskiem w Mstowie (na skwerku przy ulicy Wolności 58, koło apteki) spotkało się szerokie grono Polaków przybyłych z różnych stron, reprezentujących różne pokolenia, realizujące różne zadania, pełniące różne funkcje. 

Więcej ...

Harcerska wycieczka do Warszawy / 2022-03-23

Drużyny harcerskie szczepu "Skała" wybrały się 19 marca na wycieczkę do Warszawy. Reprezentacje drużyn "Piorun", "Amonit" i "Żywioły" już o godzinie 6.00 rano spotkały się przed szkołą w Mstowie i wyruszyły do stolicy. W programie było zwiedzanie dwóch placówek muzealnych: Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Wojska Polskiego. Pamiątką z wycieczki były miniaturki symbolu Polski Walczącej, które odtąd będziemy dumnie nosić na harcerskich mundurach. Czuwaj!

Więcej ...

Solidarni z Ukrainą / 2022-03-09

Solidarni z Ukrainą

Społeczność Szkoły Podstawowej w Mstowie włączyła się do ogólnopolskiej akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przez tydzień trwała szkolna zbiórka darów, szczególnie dla dzieci, które musiały opuścić swoją Ojczyznę. Harcerze, członkowie Samorządy Szkolnego i Wolontariusze przeprowadzali codziennie kwestę we wszystkich klasach naszej szkoły. Zebrane produkty zostały posegregowane i przekazane do gminnego punktu dystrybucyjnego w Gminnym Ośrodku Kultury. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i przekazanie bardzo dużej ilości pampersów, środków czystości, koców, śpiworów, zabawek, żywności, ubrań dla dzieci itp. 

Więcej ...

Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklęci 2022 / 2022-03-01

Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklęci 2022

W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zuchy, harcerze i instruktorzy z III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała" uczestniczyli w mszy świętej odprawianej w intencji poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym w Mstowie. Po mszy druh Robert Knysak przedstawił historię zmagań żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej z nową komunistyczną okupacją. Przypomniał także najważniejsze sylwetki bohaterów tych zmagań. Krótką zbiórkę zakończył tradycyjny harcerski krąg. 

Więcej ...

Zbiórka charytatywna / 2022-02-28

Zbiórka charytatywna

Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły do włączenia się w akcję charytatywną pomocy uchodźcom z Ukrainy. W kolejne dni tego tygodnia uczniowie naszej szkoły będą zbierać przyniesione przez was dary dla dzieci, które znalazły się na terenie Polski. Prosimy o przynoszenie środków czystości i higieny osobistej, pieluch, żywności z długim terminem ważności, ubrań dla dzieci, koców, śpiworów, zabawek itp.

Zbiórka przeprowadzana będzie od jutra do końca tygodnia. Przyniesione rzeczy zbierane będą codziennie na drugiej godzinie lekcyjnej.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

^ do góry