Logo
Slogan

ZHP

Apel na rynku mstowskim 11 listopada 2023 / 2023-11-15

Apel na rynku mstowskim 11 listopada 2023

W sobotni poranek 11 listopada 2023 na mstowskim rynku tradycyjnie tak jak w ubiegłych latach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Na zaproszenie wójta gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i pozostałych organizatorów odpowiedziała liczna grupa mieszkańców naszej gminy. Uroczystość przygotowana została i przeprowadzone przez kadrę III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”. Całość poprowadził komendant szczepu phm. Tomasz Derda. Po raporcie Gminnego Komendanta OSP druha Eugeniusza Cierpiałowskiego , została wciągnięta na maszt flaga narodowa i odśpiewano hymn państwowy.

Więcej ...

Akademia z okazji Dnia Niepodległości / 2023-11-14

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

W tym roku przypada 105. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody tego święta odbyły się w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Mstowie w piątek 10 listopada 2023 r.. Uroczystość jak co roku przygotowana została i przeprowadzona przez instruktorów, zuchy i harcerzy z III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „SKAŁA”. Cała społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się tego dnia w hali sportowej. Swoja obecnością zaszczycili nas: wójt Gminy Mstów pan Tomasz Gęsiarz, proboszcz parafii Mstów ks. Dawid Kover CRL, przedstawiciele Rady Gminy Mstów wraz z przewodniczącym panem Krzysztofem Choryłkiem, przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Cierpiałowska, gminny komendant OSP druh Eugeniusz Cierpiałowski.

Więcej ...

„Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach” / 2023-11-10

„Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”

Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenie jest jak co roku okazją do podzielenia się radością i upominkami z naszymi rodakami na dawnych kresach Rzeczypospolitej. Szkoły z terenu gminy Mstów tradycyjnie włączyły się w akcję „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Zbiórkę darów w naszej szkole organizowały zuchy i harcerze  z drużyn "Mstowskie słoneczka", "Amonit" i "Piorun". W tym roku przygotowane zostały paczki dla dzieci z polskich szkół zawierające polskie książki, przybory szkolne, słodycze oraz kartki z życzeniami świątecznymi od rówieśników z Polski.

Więcej ...

Święto Niepodległości 11 listopada 2023 / 2023-11-09

Święto Niepodległości 11 listopada 2023

W piątek 10 listopada z okazji przypadającego w sobotę Święta Niepodległości Polski, w naszej szkole odbędzie się uroczysta akademia. O godzinie 11.11 włączymy się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu" i odśpiewamy wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ramach uroczystości zostanie także zaprezentowana  społeczności gminy Mstów wyszywana kopia obrazu Jana Matejki " Jan Sobieski pod Wiedniem". Została ona wykonana przez wolontariuszy z 78 miast, miasteczek i wsi z całego kraju. Pracami kierowała Fundacja Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi. Obraz o imponujących rozmiarach 4,58 mX8,94 m będzie dostępny do obejrzenia dla mieszkańców w piątek od godziny 13.00 do godziny 17.00 i w sobotę od 12.00 do 15.00. Zapraszamy. 

Więcej ...

III edycja Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej / 2023-09-30

Kolejna rocznica powstania Szarych Szeregów przypadająca 27 września została uczczona przez harcerzy szczepu "Skała" poprzez udział w III edycja Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Impreza jak co roku odbyła się na terenie Częstochowy. Patrole realizowały różnorakie zadania na trasie od Starego Rynku do Placu Pamięci Narodowej. Tam odbył się uroczysty apel, rozdanie dyplomów uczestnictwa i podsumowanie biegu. Nasz szczep reprezentowały patrole 23 MDH "Amonit", 25 MDSH "Piorun" i 10 JDW "Żywioły" pod opieką drużynowych pwd. Anety Pałczyńskiej, dh. Moniki Derdy i phm. Tomasza Derdy. Czuwaj!
^ do góry