Logo
Slogan

ZHP

IV rajd z biało-czerwoną / 2019-05-04

IV rajd z biało-czerwoną

Jbchody Dnia Flagi Narodowej były dla członków III ŚSH "Skała" kolejną okazją do zaprezentowania swoich patriotycznych uczuć. Już po raz czwarty udaliśmy się na trasę "Rajdu z biało-czerwoną". W tym roku uczestniczyły w nim nasze drużyny harcerskie: 23 MDH "Amonit", 10 JDW "Żywioły", 25 MDSH "Piorun" i PDW "Wataha". Pierwsza część biwaku to spotkanie drużyn i instruktorów 1 maja w Jaskrowie. Tam udaliśmy się na wycieczkę brzegiem  Warty połączoną z grą terenową. Odwiedziliśmy także leśne mogiły pomordowanych podczas II wojny światowej, które znajdują się w jaskrowskim lesie. Drugi dzień biwaku zaczął się od przejazdu do Olsztyna. Tam nasz rajd rozpoczęliśmy od wizyty na cmentarzu ofiar hitlerowskiego terroru. Harcerze uporządkowali mogiły pomordowanych i oddali im hołd minutą ciszy. Następnym przystankim na naszej trasie był rynek w Olsztynie. Uroczysty apel szczepu, odśpiewanie hymnu państwowego i rozwinięcie wielkiej flagi narodowej to były główne elementy naszych obchodów Dnia Flagi Narodowej. Szczepowe świętowanie zakończyło tradycyjne harcerskie ognisko w gościnnym ośrodku "Święta Puszcza". Czuwaj!

Więcej ...

CZAR 2019 JUŻ ZA NAMI / 2019-04-29

W tym roku harcerze bawili się wspólnie w gościnnym Mstowie. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Mstów pan Tomasz Gęsiarz. W sobotę 27 kwietnia od godziny 9.00 drużyny harcerskie hufca ZHP Częstochowa, które zgłosiły się do udziału w tegorocznej Akcji Rytm, uczestniczyły w tym wydarzeniu. Jak zwykle konkurs był dwuetapowy. W pierwszej części każda z ekip zaprezentowała piosenkę harcerską, lub o tematyce turystycznej. Druga część zmagań to w tym roku utwory nawiązujące do głównego hasła tegorocznej edycji CZAR-u czyli „Oczarowani polskim filmem”. Drużyny oprócz piosenek z tego repertuaru prezentowały scenki teatralne nawiązujące fabułą do wykonywanej prze daną drużynę piosenki. Oczywiście oprócz stresujących zmagań był czas na miłą zabawę podczas wielu konkursów sprawdzających wiedzę harcerską i filmową, ale także sprawność i kreatywność uczestników. Przez cały czas działał festiwalowy sklepik „U Julek”, w którym oprócz słodyczy i napojów królował popcorn (jak przystało na prawdziwe kino „Harcerz”). Wszystkie te atrakcje przygotowały drużyny harcerskie III ŚSH „Skała” (25 MDSH „Piorun”, 23 MDH „Amonit”, 10 JDW „Żywioły i PDW „Wataha”). Gwiazdą festiwalu była Orkiestra Dęta z Rędzin, pod dyrekcją pana Krzysztofa Gajowniczka, która specjalnie dla nas przygotowała filmowy repertuar.

Więcej ...

III Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych / 2019-03-02

III Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tradycyjnie już Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony corocznie 1 marca uczczony został przez dzieci naszej gminy na trasie okolicznościowego rajdu. Po raz trzeci został on zorganizowany przez Gminę Mstów, Szkołę Podstawową w Mstowie i III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała”. Honorowy patronat objął wójt Gminy Mstów mgr inż. Tomasz Gęsiarz. Na trasę rajdu wyruszyły reprezentacje szkół z terenu naszej gminy: Krasic, Kuchar, Mokrzeszy, Małus Wielkich, Brzyszowa, Zawady, Jaskrowa i Mstowa. Podczas marszu, uczestnicy realizowali przygotowane specjalnie dla nich przez drużynę „Żywioły” z Jaskrowa zadania nawiązujące do działań partyzanckich i harcerskich technik. Podczas podsumowania wszystkim patrolom przekazane zostały pamiątkowe znaczki, dyplomy i nagrody rzeczowe. W tym szczególnym dniu zuchy, harcerze i instruktorzy szczepu „Skała” otrzymali Harcerską Odznakę Jubileuszową „100 lat ZHP i Niepodległości”. Została ona przyznana członkom naszego szczepu za całoroczną pracę w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej ...

Wigilia harcerska w szczepie "Skała" / 2018-12-12

Wigilia harcerska w szczepie

Czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to czas na zadumę, refleksję, ale także na podsumowanie mijającego roku. Najlepszą okazją do takiego podsumowania dla III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”- Mstów jest coroczne spotkanie wigilijne. Odbyło się ono w sobotę 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Mstowie. Oprócz zuchów, harcerzy i instruktorów szczepu na wieczerzę wigilijną przybyli zaproszenie przez nas goście – przyjaciele naszego szczepu. Byli wśród nich przedstawiciele władz lokalnych z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, radni gminy Mstów, radni powiatowi, ksiądz proboszcz Dawid Kover, dyrekcje szkół i członkowie Rad Rodziców ze szkół w Mstowie i Jaskrowie. Nie mogło zabraknąć również osób wspierających naszą działalność oraz członków Komendy Hufca ZHP Częstochowa na czele z komendantem hm. Wojciechem Śliwowskim.

Więcej ...

Prezenty dla Polaków na kresach / 2018-11-20

Prezenty dla Polaków na kresach

Zakończyło się zbieranie darów w ramach akcji „Pomagamy Polskim Dzieciom i Polakom na Kresach”. Akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach od lat organizuje Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie oraz Częstochowska parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym roku inicjatywa jest szczególnie ważna, gdyż przypada w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.Akcja polegała na zbiórce artykułów żywnościowych, słodyczy i artykułów szkolnych. Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom słodycze, maskotki i artykuły szkolne. Tradycyjnie zbiórka słodyczy i artykułów szkolnych odbyła się w Szkole Podstawowej w Mstowie. Po raz drugi z rzędu w pomoc włączył się mstowski GOK oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Jaskrowie.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry