Logo
Slogan

ZHP

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze / 2017-12-18

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Częstochowy 17 grudnia 2017 r. W wieczornej uroczystości w jasnogórskim klasztorze uczestniczyła  25 Mstowska Drużyna Starszoharcerska  "Piorun". Spotkanie rozpoczęło się w Sali o. Kordeckiego. Tam nasi harcerze wystąpili z programem kolędowym. Nasz śpiew towarzyszył życzeniom przekazywanym przez władze ZHP i był częścią uroczystego programu zatytułowanego tak jak tegoroczna akcja -  „W Tobie jest światło”. Uroczyste przekazanie Światła Pokoju miało miejsce podczas Mszy św, w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Oprawę muzyczną tej mszy także przygotowali nasi harcerze. Czuwaj

Więcej ...

Zuchowy Turniej Sportowy o Puchar „Antka Cwaniaka” / 2017-11-27

Zuchowy Turniej Sportowy o Puchar „Antka Cwaniaka”

Dnia 24.11.2017r. w Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się 14 tym razem BAJKOWA, edycja Turnieju Zuchowego o Puchar „Antka Cwaniaka” . W turnieju wzięło udział 8 Gromad Zuchowych:

36 GZ Pluszowe Niedźwiadki z SP w Janowie

46 GZ Leśne Ludki z SP w Częstochowie

15 GZ Radosne Ogniki z SP w Rudnikach

29 GZ Mirowskie Chochliki z ZS nr 3 w Częstochowie-Mirowie

4 GZ Mstowskie Słoneczka z SP w Mstowie

34 GZ Pomarańczowe Wilczki z SP w Mstowie

PGZ Dzielni Tropiciele z SP im. św,. Jana de La Salle w Częstochowie

grupa uczniów klasy I z SP w Lusławicach.

Ogółem w turnieju uczestniczyło 160 osób .

Więcej ...

Dzień Niepodległości po harcersku / 2017-11-12

Dzień Niepodległości po harcersku

Tradycyjnie już od kilku lat harcerskie obchody Dnia Niepodległości to tak naprawdę dwa dni świętowania urodzin Polski. W piątek 10 listopada o godzinie 10 rozpoczął się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości i całej społeczności Szkoły Postawowej w Mstowie. Honorowe miejsca zajęli przedstawiciele samorządu terytorialnego z Panem Wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, Ks. Proboszcz Paweł Greń CRL, dyrekcja szkoły i przedstawiciele rodziców. W trakcie części oficjalnej, głównymi bohaterami były "Pomarańczowe wilczki i ich drużynowa. W tym wyjątkowym dniu dh. Patrycja Ciastko złożyła przyrzeczenie harcerskie, a jej podopieczni obietnicę zuchową. Potem nastąpiła część artystyczna. Zuchy, harcerze i instruktorzy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała' wraz ze wspomagającymi ich uczniami i nauczycielami zaprezentowali krótką historyczną opowieść o drodze Polaków do niepodległości.

Więcej ...

Biwak w Jaskrowie / 2017-10-10

Biwak w Jaskrowie

Z wizytą do szkoły w Jaskrowie udała się 25 MDSH "Piorun". 6-7 października gościliśmy na zaproszenie Dyrektora ZSP w Jaskrowie  - pwd. Roberta Knysaka, wśród młodzieży tamtejszej szkoły. Biwak miał na celu prezentację harcerskiego sposobu spędzania czasu w gronie przyjaciół. Wspólne zadaniowe zastępy wykonywały proste zadania przygotowane przez instruktorów. Był czas na wspólne zabawy, śpiew harcerskich piosenek, podstawy musztry, tradycyjny kominek a przede wszystkim na nawiązywanie nowych znajomości. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejna drużyna stanie się członkiem naszego szczepu. Kadra biwaku to phm. Tomasz Derda, pwd. Robert Knysak, HO Emil Orlikowski, pion. Dominika Rospondek oraz nauczycielki szkoły w Jaskrowie pani Monika Derda i pani Grażyna Jakubczak. Czuwaj!

Więcej ...

W hołdzie Szarym Szeregom / 2017-10-01

W hołdzie Szarym Szeregom

Po raz kolejny w naszej szkole zuchy i harcerze III ŚSH "Skała" obchodzili rocznicę powstania Szarych Szeregów. Z tej okazji została przygotowana specjalna uroczysta zbiórka. Wzięli w niej udział uczniowie klas 4 i 7 Szkoły Podstawowej w Mstowie i specjalnie zaproszona przez nas grupa młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie. W trakcie uroczystości w skondensowany sposób przedstawiona została historia ruchu skautowego i harcerskiego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem bohaterskiej walki harcerzy podczas II wojny światowej. Tradycyjnie już podczas tej zbiórki nastąpiła zmiana barw i przyjęcie do 25 MDSH "Piorun" harcerek kończących swoją pracę w 23 MDH "Amonit". Wielkim wydarzeniem dla wszystkich obecnych było złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego przez dh. Oliwię Pruban. Również nasze zuchy "wilczki" i "słoneczka" miały okazję zaprezentować się w wierszach i piosenkach zgromadzonemu audytorium.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry