Projekt w ramach Programu Power-„ Erasmus Drogą do Sukcesu”

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe. Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową co pozwoli osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej. Projekt „ Erasmus Drogą do Sukcesu” jest realizowany w naszej szkole od września 2018r. do 2020r..

Koordynatorem projektu jest mgr Piotr Ujma.

Nauczycielami zaangażowanymi w realizacji zadań projektowych są :

mgr Anna Kluźniak i mgr Justyna Puczyńska

W pierwszym kursie, który odbył się we wrześniu 2018 na Sardynii(Włochy) pt.”Special Needs” wzięły udział dwie nauczycielki naszej szkoły.

Celem mobilności było podniesienie umiejętności w zakresie zaspokajania potrzeb uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i wdrażanie innowacyjnych metod nauczania.

Kurs proponował również metody i rozwiązania, które zapobiegają wykluczeniu społecznemu, uczył zaspokajać potrzeby uczniów na poziomie osobistym, edukacyjnym, rodzinnym i środowiskowym. Program kursu obejmował także techniki i metody motywowania uczniów do przejścia na kolejny etap edukacyjny. Tematyka kursu idealnie wpisała się w zakres potrzeb naszej szkoły.

Drukuj stronę » wstecz