Nasi sportowcy w Warszawie / 2022-01-08

30 listopada 2021 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział koszykarze z naszej szkoły. 17 uczniów zainteresowanych koszykówką i uzdolnionych sportowo brało udział w tym wydarzeniu. Pierwszym i najważniejszym punktem programu była wystawa o najlepszej koszykarskiej lidze świata - NBA, która ma swoją światową premierę właśnie w Polsce. Jedną z wielu atrakcji było m.in. zrobienie sobie zdjęcia z trofeum Larry’ego O’Briena (puchar za zdobycie mistrzostwa NBA) oraz obejrzenie historycznych przedmiotów ściśle związanych z tą ligą, jak koszulki Michaela Jordana, Magica Johnsona i Kobe’go Bryanta, ogromne buty Shaqa O’Neala itp.

Wiele atrakcji czekało w strefie aktywności: sprawdzenie swoich umiejętności w rzutach przy strefie Arcade, kozłowanie z dodatkowymi zadaniami, trójwymiarowe okulary VR dzięki którym można przenieść się do hali na mecz NBA oraz „przymierzenie” się do odcisku ręki, rozmiaru stopy i zasięgu ramion graczy. Drugim punktem naszej wycieczki było wizyta w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki. Zobaczyliśmy tam wiele ważnych pamiątek związanych z historią sportu w naszym kraju np. rower Ryszarda Szurkowskiego, repliki medali olimpijskich, kajak św. Jana Pawła II, a także autentyczne koszulki Kazimierza Deyny, Roberta Lewandowskiego i Pawła Zagumnego. Wycieczka ta zorganizowana przez nauczyciela z naszej szkoły- mgr Pawła Derdę z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.

Tekst i zdjęcia Jan i Paweł Derda.