Logo
Slogan

Poznaliśmy najlepszych koszykarzy Powiatu Częstochowskiego! / 2020-10-08

Dnia 1 października trzy drużyny z naszego powiatu rywalizowały o to, aby wznieść w górę puchar dla najlepszej drużyny koszykarskiej w grze 3x3 w kategorii klas IV - VI. Nasi koszykarze nie mieli sobie równych i wywalczyli ten tytuł dzięki woli walki i determinacji. Sportowcy z Mstowa imponowali umiejętnościami i zdyscyplinowaniem taktycznym. Kierowani przez mgr Pawła Derdę, zwyciężyli w obydwu swoich meczach.

Wyniki spotkań:

Kamienica Polska – Mstów 0:3

Mstów – Rudniki 6:0

Kamienica Polska – Rudniki 7:0

A zwycięski skład stanowili:

Bartosz Walkowiak, Bartosz Skibiński, Jan Derda, Dawid Banasiak i Oliwier Zgrzebny.

Trzeba także dodać, że tytuł najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) otrzymał Oliwier Zgrzebny z Mstowa.

Gospodarzem tego turnieju była Szkoła Podstawowa w Rędzinach.

Również w Rędzinach w dniu 29.09.2020 odbył się turniej koszykówki 3 x 3 w kategorii klas VII – VIII.

Nasza reprezentacja w składzie: Wiktor Zwolski, Kacper Soliński, Maciej Olczyk i Oskar Wychowaniec zajęła III miejsce w powiecie częstochowskim, ulegając Kamienicy Polskiej i Rudnikom.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w tych turniejach.

Mamy nadzieję na następne sukcesy naszej szkolnej reprezentacji.