02.04. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. KWIECIEŃ – MIESIĄCEM AUTYZMU / 2023-05-23

Na znak solidarności z osobami z autyzmem w tym dniu wiele budynków w Polsce i na świecie było podświetlonych na niebiesko. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony od 2007r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru. Celem akcji jest podnoszenie świadomości i wiedzy społeczeństwa na temat autyzmu oraz solidaryzowanie się z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

Co roku Fundacja Jim organizuje kampanię społeczną ,,Polska na niebiesko". Symbolem dnia stała się żarówka, a kolorem - niebieski.
W poniedziałek 03.04.2023r. nasza szkoła dołączyła do OGÓLNOŚWIATOWEJ AKCJI ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO.
Uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do akcji , w tym dniu nasza szkoła była pełna niebieskiego koloru.

Z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w naszej szkole powstała gazetka, której celem jest przybliżenie uczniom w jaki sposób zachowywać się w stosunku do osób ze spektrum autyzmu, co jest dla nich ważne i co może pomóc im w lepszym funkcjonowaniu.

Na godzinach z wychowacą zostały wyświetlone krótkie filmy pokazujące czym jest Autyzm i jak ludzie z tym zaburzeniem odbierają świat .

Kontynuując działania 21.04.2023r. zaprosiłyśmy do naszej szkoły Panią Sylwię Szmul ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem. W spotkaniu uczesniczyły klasy 4-8 , uczniowie byli bardzo aktywni , zadawali pytania i sami opowiadali o swoich doświadczeniach.

Pamiętajmy, że mimo różnic każdy z nas w równym stopniu chce być lubiany, szanowany i akceptowany!

Koordynatorzy mgr Justyna Dawid i mgr Daria Wójcikiewicz