Logo
Slogan

Z życia szkoły

Komunikat Dyrektora Szkoły - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych / 2020-05-19

Informacja MEN

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

19.05.2020

Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

 

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.


Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

  • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
    go o świadectwo ukończenia szkoły.
  • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.


Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Terminy uzupełnienia wniosków

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

  • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
  • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

 

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.


Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej

Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.

Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.


Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.

W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

 

Konsultacje dotyczące projektu harmonogramu

Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021.

Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnych, nauczycieli, rodziców, samorządów, dyrektorów szkół i placówek, a także kuratorów oświaty. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane, a część z nich, po ich uwzględnieniu, wpłynęła na ostateczny kształt harmonogramu. Dziękujemy za zainteresowanie konsultacjami i współpracę przy konstruowaniu terminarza.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

 

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-05-19

Od poniedziałku, 18 maja br. uruchamiamy kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół, wybranych placówek oświatowych, przywracamy możliwość, za zgodą rodziców, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i uczniami posiadającymi orzeczenie potrzebie kształcenia specjalnego oraz bezpośredniego prowadzenia zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.

Od 25 maja br. przywrócone zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymany zostaje tym samym obowiązek realizowania podstawy programowej zarówno dla uczniów, których rodzice i opiekunowie zdecydują się na posłanie swoich dzieci do szkół, jak i dla uczniów pozostających w domach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało dodatkowe wytyczne związane z umożliwieniem opieki dla dzieci z klas I-III i organizowaniem konsultacji na terenie szkoły.

 

 

Zajęcia opiekuńczo- wychowawcze będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.

Dyrekcja

 

 

 

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-05-18

Szanowni Rodzice i Uczniowie. 

Informujemy, że od dnia 18.05.2020r. wszystkie zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy Teams Microsoft Office 365 w oparciu o regulamin korzystania z w/w platformy.

Dyrekcja Szkoły.

 

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-05-14

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice, odbieramy od Państwa wiele informacji zwrotnych, dotyczących uczenia się naszych uczniów na odległość. Oczekujemy kolejnych rozporządzeń MEN w sprawie funkcjonowania szkół. Stan zawieszenia zajęć jest przedłużony co najmniej do 24 maja, dlatego rozszerzamy, co jest oczekiwaniem uczniów i rodziców, formułę zdalnych kontaktów nauczycieli z dziećmi i młodzieżą. Dzięki uprzejmości i dobrej współpracy z firmą CEMEX, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, nastąpiło wdrożenie w naszej Szkole bezpłatnej wersji systemu Teams Microsoft Office 365. Uczestnictwo uczniów w spotkaniach tej formuły wymaga dostępu do kont założonych na Teams Microsoft Office 365. Proces już się rozpoczął. Otrzymaliście Państwo komunikat i procedurę logowania do systemu Teams Microsoft Office 365, wielu uczniów już jest zalogowanych, czekamy na dalsze logowania. W tej chwili trwa praktyczne testowanie platformy Teams Microsoft Office 365, a o ostatecznym terminie, kiedy wszystkie zajęcia będą się odbywały w formie online poinformujemy. Grupowa praca z wykorzystaniem komunikatorów wizyjnych związana jest z przestrzeganiem zasad ochrony wizerunku wszystkich uczestników spotkania, dlatego prosimy o zapoznanie się z Regulamin korzystania z platformy Microsoft Teams w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie. Mamy świadomość wielu ograniczeń związanych z uczestnictwem uczniów w video lekcjach. Będziemy je uwzględniać indywidualnie, umożliwiając wszystkim uczniom uczenie się w tej formule. Przypominamy, że do pracy z wykorzystaniem konta na Teams Microsoft Office 365 może być wykorzystywany także smartphon.

Szanowni Państwo, wszyscy życzymy sobie powrotu do normalnego nauczania w szkole. Jesteśmy jednak w sytuacji, w której musimy się odnaleźć i zrobić dla naszych dzieci/uczniów wszystko, co tylko możliwe aby kontynuować proces uczenia się. Dziękujemy Państwu za współpracę, konstruktywne uwagi i sugestie. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i spokoju.

Dyrekcja

 

Regulamin korzystania z platformy Microsoft Teams w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

 

 

  1. Platforma Microsoft Teams jest platformą wykorzystywaną do komunikacji, wymiany plików i nauczania zdalnego (kształcenia na odległość) w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie pomiędzy wszystkimi interesariuszami (nauczycielami, uczniami i dyrekcją) poza terenem Szkoły. Komunikacja pomiędzy stronami będzie obejmować wszystkie funkcjonalności przewidziane programem.
  2. Użytkownik korzystając z usług i treści dostępnych na platformie wyraża zgodę na postanowienia niniejszego Regulaminu.
  3. Każdy komunikat dyrektora szkoły zamieszczony na platformie jest obowiązujący dla wszystkich osób korzystających z platformy, w tym w szczególności nauczycieli i uczniów.
  4. Pliki dla uczniów w dowolnym formacie są przez nauczycieli udostępniane głównie za pośrednictwem Microsoft Teams.
  5. Microsoft Teams jest dostępne w trybie ciągłym, z zastrzeżeniem prawa do tymczasowych wyłączeń spowodowanych awarią, konserwacją, aktualizacją lub wymaganiami technicznymi.
  6. Do korzystania z Microsoft Teams konieczny jest dostęp do Internetu, posiadanie na urządzeniu standardowego systemu operacyjnego oraz zainstalowanej standardowej przeglądarki internetowej i/lub ściągnięcie właściwej aplikacji na komputerze, tablecie lub smartphonie.
  7. Zapisy niniejszego Regulaminu mogą ulec zmianie.
  8. Szkoła może zakończyć działanie platformy w każdym czasie za uprzednim powiadomieniem użytkowników.
  9. Administrator zastrzega sobie prawo do czasowego wyłączania dostępu do Platformy w celu wykonania niezbędnych prac związanych z utrzymaniem i ulepszeniem oprogramowania i treści.
  10. Zabrania się umieszczania treści wulgarnych, zniesławiających, obraźliwych oraz wszelkich zachowań mających charakter cyberprzemocy.
  11. Uczniowie nie mogą usuwać się nawzajem z zajęć, wyciszać, w jakikolwiek inny sposób prześladować innych uczestników zajęć.
  12. Uczestnikom czatów czy wideo lekcji, nie wolno bez zgody prowadzącego nagrywać lub robić zdjęcia uczestnikom czy prowadzącym. Zabrania się udostępniania materiałów przekazanych na platformie Microsoft Teams. Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie nie wyrażają zgody na udostępnianie swojego wizerunku w żadnej formie bez ich wyraźnej uprzedniej zgody, pod rygorem sankcji określonych w Ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie w autorskim i praw pokrewnych.
  13. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
  14. W przypadku naruszenia postanowień niniejszego Regulaminu wobec Ucznia zostaną wyciągnięte także konsekwencje przewidziane w Statucie Szkoły.

 

Otwarcie oddziału przedszkolnego - komunikat / 2020-05-01

Drodzy Rodzice,.

Od dnia 11 maja 2020 r. prawdopodobnie nastąpi otwarcie oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Ze względu na sytuację epidemiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy dzieci. W pierwszej kolejności z opieki powinny skorzystać te dzieci, których oboje rodzice pracują zawodowo. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dlatego zwracamy się z prośbą o poinformowaniu wychowawcy grupy za pomocą SMS do 4 maja włącznie, czy dziecko będzie uczęszczało na zajęcia.. Wszelkie wytyczne MEN dostępne są na stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja/wytrycznedlaprzedszkoli

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

^ do góry