Logo
Slogan

Z życia szkoły

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową / 2014-12-26

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową
„Do Betlejem nie jest tak daleko…” 2014r.


         Święta Bożego Narodzenia bogate są w zwyczaje i tradycje.
Jednym ze zwyczajów jest szopka – Pan Jezus w żłóbku, obok Józef i Maryja, pasterze, trzej Królowie, zwierzęta – to główni jej bohaterowie.
Czy to maleńkie, nieruchome szopki tworzone rękami dziecka, czy też ogromne, naturalnych rozmiarów figury – szopki bożonarodzeniowe od zawsze przykuwają nasze spojrzenia, budząc tym samym ciepłe i miłe reakcje.

Więcej ...

Harcerska wigilia / 2014-12-23

Harcerska wigilia

Tradycyjnie jak w latach ubiegłych zuchy, harcerze oraz zaproszeni goście spotkali się na harcerskiej wigilii w naszej szkole. Były oczywiście świąteczne życzenia, opłatek, śpiew kolęd, konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową i wspólna wieczerza. Był to też czas podsumowania 5-letniej działalności 25 MDH „Piorun” oraz oficjalny początek istnienia nowej jednostki harcerskiej  – III Szczepu Środowiskowego, który od tej pory będzie skupiał 3 drużyny działające w naszej szkole: 34 Gromadę Zuchową „Pomarańczowe wilczki”,  23 Mstowską Drużynę Harcerską „Amonit” i 25 Mstowską Drużynę Starszoharcerską „Piorun”.

Więcej ...

Konkurs stroików świątecznych / 2014-12-23

W programie obchodów uroczystości bożonarodzeniowych w każdym roku organizowany jest w naszej szkole „Międzyszkolny konkurs na najładniejszy stroik świąteczny”. Celem konkursu jest podtrzymywanie polskich tradycji związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie zdolności artystycznych, uczenie dokładności i staranności, oraz  wpajanie zasad pozytywnej rywalizacji.

Więcej ...

Lekcja otwarta - Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia / 2014-12-19

Lekcja otwarta - Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia

18 grudnia 2014 roku na godzinie wychowawczej w klasie Va odbyła się ,,Wigilia klasowa" przygotowana przez wychowawcę Pawła Orlikowskiego. 

Więcej ...

Wigilia / 2014-12-17

Wigilia

Rodzinne Spotkanie Opłatkowe w Zespole Szkół w Mstowie

W środę 17 grudnia odbyło się Rodzinne Spotkanie Opłatkowe mieszkańców Gminy i Parafii Mstów. Gospodarzem imprezy był ponownie Zespół Szkół w Mstowie, a jej inicjatorem ks. Proboszcz Paweł Greń. Organizacja spotkania była wspólnym przedsięwzięciem najważniejszych instytucji Mstowa: Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, Zespołu Szkół, Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry